Belgische dodental coronavirus boven de 500
BRUSSEL (ANP) - Het coronavirus heeft de afgelopen 24 uur in België opnieuw meer levens geëist. Er zijn 82 nieuwe sterfgevallen gemeld, waarmee het totaalaantal komt op 513. Ook werden 536 patiënten in het ziekenhuis opgenomen, melden de Belgische gezondheidsautoriteiten.
De voorgaande 24 uur meldden de autoriteiten 78 nieuwe sterfgevallen en daarvoor waren het er 64.
Volgens viroloog Steven Van Gucht "neemt de kracht van de epidemie af". "Dat duidt erop dat de coronamaatregelen helpen", zei hij op zijn dagelijkse persconferentie over de stand van zaken in het land. "Het is heel belangrijk dat we de inspanningen blijven volhouden om te verhinderen dat er een nieuwe stijging optreedt", benadrukte hij. De Belgische regering heeft vrijdag de 'lockdown' verlengd met twee weken tot 20 april.
Ziekenhuis
Het aantal ziekenhuisopnames liep met 536 in het afgelopen etmaal op naar 4.524. Op de ic-bedden liggen nu 927 patiënten, een stijging van 60 personen. Van hen worden 696 mensen beademd. De afgelopen 24 uur hebben 1.063 personen positief getest, wat het totaal op 11.899 bevestigde gevallen in België brengt. Dat is een onderschatting, omdat lang niet iedereen wordt getest.
168 patiënten mochten sinds zondag het ziekenhuis verlaten, wat het totaal op 1.527 genezen patiënten brengt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering wil huurders beter beschermen tegen de huizencrisis in het land. De regering wil daarom huurcontracten automatisch laten verlengen en een verbod op huisuitzettingen invoeren. Dit meldt gezondheidsminister Mónica García. Door het gefragmenteerde Spaanse parlement is het nog de vraag of de minderheidscoalitie voldoende steun kan krijgen voor de maatregelen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP/DPA) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. De politie meldt dat de verdachte een leerling van 13 is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.
3 uur geleden