Belgische 'coronapremier' Wilmès kan ic al snel weer verlaten
BRUSSEL (ANP) - De met het coronavirus besmette Belgische vicepremier Sophie Wilmès kan de komende uren de intensive care alweer verlaten. Mogelijk mag Wilmès, tot drie weken geleden nog premier, zelfs al snel naar huis, zegt de directeur van het ziekenhuis in Brussel waar ze wordt verpleegd.
De 45-jarige Wilmès werd donderdagochtend overgebracht naar de ic, al was ze volgens haar woordvoerder wel stabiel en bij bewustzijn. Ze had zaterdag bekendgemaakt dat ze het virus had opgelopen.
Wilmès' toestand is "volkomen geruststellend", zegt ziekenhuisdirecteur Philippe El Haddad tegen RTL. Hij ziet "geen reden tot bezorgdheid" en verwacht dat ze "de komende uren" al naar huis mag.
Wilmès leidde België tot 1 oktober als interim-premier door de eerste piek van de coronacrisis. Ze was de eerste vrouw die het zover schopte. In de sindsdien aangetreden nieuwe regering is de Franstalige liberaal minister van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
6 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
9 uur geleden