Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische 'coronapremier' Wilmès kan ic al snel weer verlaten

Belgische 'coronapremier' Wilmès kan ic al snel weer verlaten

BRUSSEL (ANP) - De met het coronavirus besmette Belgische vicepremier Sophie Wilmès kan de komende uren de intensive care alweer verlaten. Mogelijk mag Wilmès, tot drie weken geleden nog premier, zelfs al snel naar huis, zegt de directeur van het ziekenhuis in Brussel waar ze wordt verpleegd.

De 45-jarige Wilmès werd donderdagochtend overgebracht naar de ic, al was ze volgens haar woordvoerder wel stabiel en bij bewustzijn. Ze had zaterdag bekendgemaakt dat ze het virus had opgelopen.

Wilmès' toestand is "volkomen geruststellend", zegt ziekenhuisdirecteur Philippe El Haddad tegen RTL. Hij ziet "geen reden tot bezorgdheid" en verwacht dat ze "de komende uren" al naar huis mag.

Wilmès leidde België tot 1 oktober als interim-premier door de eerste piek van de coronacrisis. Ze was de eerste vrouw die het zover schopte. In de sindsdien aangetreden nieuwe regering is de Franstalige liberaal minister van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

36 minuten geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

37 minuten geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

40 minuten geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

3 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

3 uur geleden
Iran moet zeestraat heropenen, eist 'Hormuz-coalitie'

LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.

7 uur geleden
Pam Bondi ontslagen als justitieminister VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.

8 uur geleden