Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische 'coronapremier' Wilmès kan ic al snel weer verlaten

Belgische 'coronapremier' Wilmès kan ic al snel weer verlaten

BRUSSEL (ANP) - De met het coronavirus besmette Belgische vicepremier Sophie Wilmès kan de komende uren de intensive care alweer verlaten. Mogelijk mag Wilmès, tot drie weken geleden nog premier, zelfs al snel naar huis, zegt de directeur van het ziekenhuis in Brussel waar ze wordt verpleegd.

De 45-jarige Wilmès werd donderdagochtend overgebracht naar de ic, al was ze volgens haar woordvoerder wel stabiel en bij bewustzijn. Ze had zaterdag bekendgemaakt dat ze het virus had opgelopen.

Wilmès' toestand is "volkomen geruststellend", zegt ziekenhuisdirecteur Philippe El Haddad tegen RTL. Hij ziet "geen reden tot bezorgdheid" en verwacht dat ze "de komende uren" al naar huis mag.

Wilmès leidde België tot 1 oktober als interim-premier door de eerste piek van de coronacrisis. Ze was de eerste vrouw die het zover schopte. In de sindsdien aangetreden nieuwe regering is de Franstalige liberaal minister van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

1 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

1 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

1 uur geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

3 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

3 uur geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

4 uur geleden
Schepen beschoten in de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.

4 uur geleden