
Belgische coronacijfers blijven verder dalen
BRUSSEL (ANP) - De corona-epidemie blijft zich in België met dalende cijfers "positief" ontwikkelen, melden de Belgische gezondheidsautoriteiten. De afgelopen 24 uur zijn 123 nieuwe patiënten opgenomen en mochten 65 personen het ziekenhuis verlaten. Er werden 134 sterfgevallen gemeld. Volgens viroloog Steven Van Gucht kunnen bij een verdere dalende tendens de beperkende maatregelen de komende weken worden versoepeld.
Er worden nog 3976 mensen in het ziekenhuis behandeld voor Covid-19. Van hen liggen er 876 op de intensivecareafdelingen, een afname van 27 ten opzichte van maandag. Het totaal aantal overlijdens als gevolg van het longvirus of een groot vermoeden daarvan is nu 7331. Van hen overleed 46 procent in het ziekenhuis en gaat het om bevestigde gevallen, 53 procent bezweek waarschijnlijk aan het virus in een verpleeghuis.
De Belgische premier Sophie Wilmès kondigde vrijdag aan dat per 4 mei meer bedrijven de deuren mogen openen en per 11 mei alle winkels mogen heropenen. Maar dan moet het aantal nieuwe ziekenhuisopnames blijven dalen. "Het virus zal de komende tijd niet verdwijnen", aldus Van Gucht, maar hij denkt dat de risico's kunnen worden beperkt onder meer door ouderen en chronische patiënten zoals diabetici af te schermen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft sinds zijn terugkeer in het Witte Huis in januari honderden obligaties gekocht, waaronder die van Amerikaanse bedrijven die zijn getroffen door ingrijpende wijzigingen in het federale beleid waar hij zich sterk voor heeft gemaakt, zoals importheffingen.
24 minuten geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Bij een verkeersongeval in de westelijke provincie Herat in Afghanistan zijn dinsdagavond 71 mensen om het leven gekomen, onder wie zeventien kinderen. Een bus met gedeporteerde migranten naar Kabul vatte vlam na een botsing met een vrachtwagen en een motor, aldus de provinciale overheid.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CBS News zegt dat de Verenigde Staten deals hebben gesloten met Oeganda en Honduras over de opvang van gedeporteerde migranten. Beide landen zouden bereid zijn om mensen te ontvangen die door de VS worden uitgezet en niet hun eigen burgers zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de musea in het land minder negatief zijn over de geschiedenis van de Verenigde Staten. Hij schrijft op Truth Social dat hij na zijn strijd met de universiteiten nu de pijlen richt op musea, zodat die minder links en 'woke' worden.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Verenigde Staten willen het gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky organiseren in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, schrijft nieuwssite Politico op basis van twee bronnen. Het Witte Huis heeft die informatie nog niet bevestigd en stelt dat er wordt gewerkt aan een geschikte locatie.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister en de nationale veiligheidsadviseurs van een aantal belangrijke Europese landen gaan met Oekraïne veiligheidsgaranties voor dat land uitwerken. Ze hebben een commissie gevormd die misschien al eind deze week iets af heeft, zeggen bronnen van nieuwssite Axios.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het volgende Europese sanctiepakket tegen Rusland zou volgende maand moeten klaarliggen. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas, die op X schreef dat de EU druk blijft uitoefenen op de Russische oorlogseconomie.
11 uur geleden