Belgische coach Gambia neemt ontslag na uitschakeling Afrika Cup
BOUAKÉ (ANP/BELGA) - Tom Saintfiet heeft direct na de nederlaag tegen Kameroen (2-3) op de Afrika Cup ontslag genomen als bondscoach van Gambia. De Belg leidde de landenploeg sinds 2018.
Gambia verloor alle drie de groepsduels van de Afrika Cup. Twee jaar geleden leidde Saintfiet zijn ploeg nog naar de kwartfinales van het toernooi voor beste landenploegen van Afrika. De 50-jarige Belg was eerder bondscoach van Namibië, Zimbabwe, Ethiopië, Jemen, Malawi, Togo, Bangladesh, Trinidad en Tobago en Malta.
Gambia leidde tegen Kameroen na 87 minuten met 2-1 toen James Gomez de bal in eigen doel werkte. Christopher Wooh maakte in blessuretijd het winnende doelpunt. Zo plaatste Kameroen zich voor de achtste finales en profiteerde het van de nederlaag die Guinee tegen Senegal (0-2) leed. Aanvaller Yankuba Minteh van Feyenoord speelde de hele wedstrijd voor Gambia.
Vlak voor de start van de Afrika Cup ontsnapte de Gambiaanse selectie aan een drama. Saintfiet en zijn spelers zaten in een vliegtuig dat moest terugkeren omdat er zuurstofproblemen aan boord waren. "We waren bang om te sterven", zei Saintfiet. "Als we een half uur langer op die vlucht hadden gezeten, dan waren we allemaal dood geweest."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
12 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
22 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geleden