Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische bondscoach roept vier debutanten op voor Nations League

Belgische bondscoach roept vier debutanten op voor Nations League

TUBEKE (ANP) - De Belgische voetbalbondscoach Domenico Tedesco heeft vier debutanten opgeroepen voor de komende wedstrijden in de Nations League. Het gaat om Maarten Vandevoordt, Malick Fofana, Cyril Ngonge en Matte Smets. Leandro Trossard keert terug bij de Rode Duivels.

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn er niet bij tijdens de komende interlandperiode. Lukaku wil zich richten op zijn club Napoli en De Bruyne ondervindt hinder van een bovenbeenblessure. Het is onzeker of De Bruyne zijn interlandloopbaan voortzet nadat hij zijn onvrede had geuit over de gang van zaken. "Als je niet goed genoeg bent, moet je alles geven en zelfs dat wordt niet gedaan door bepaalde mensen. Ik kan accepteren dat we niet zo goed zijn als de ploeg van 2018. Maar er zijn andere dingen die onaanvaardbaar zijn", liet hij vorige maand optekenen.

"Ik heb een lang telefoongesprek gehad met Kevin. Hij heeft een blessure, maar hij is erg gemotiveerd om door te gaan bij de Rode Duivels en om in 2026 het WK te spelen", zei Tedesco op een persmoment. "Hij heeft gevraagd deze interlandperiode en ook die in november over te slaan om voor zijn lichaam te kunnen zorgen. Het schema is nog drukker geworden door het WK voor clubs. Daarom is hij er nu en in november niet bij. Maar wanneer het echt telt - het WK - zal hij er zijn. Kevin is een grote speler, maar ook een grote persoonlijkheid. We hebben gepraat na wat er in de laatste wedstrijd is gebeurd. Natuurlijk was hij emotioneel, hij wil altijd winnen. Maar hij heeft nooit namen genoemd in de media."

Goede vorm

Arsenal-aanvaller Trossard keert juist weer terug. Hij werd in september verrassend gepasseerd voor de interlands tegen Israël (3-1-zege) en Frankrijk (2-0-nederlaag), maar toonde vorige zaterdag zijn goede vorm met een goal in de 4-2-competitiezege van Arsenal tegen Leicester City.

De Belgen nemen het volgende week donderdag in Rome op tegen Italië. Vier dagen later is de thuiswedstrijd in het Koning Boudewijnstadion in Brussel tegen Frankrijk.

Meer uit Voetbal

Feyenoord heeft spits Ueda terug voor duel met Sturm Graz

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.

32 minuten geleden
Hwang wil Feyenoord-fans gelukkig maken in 'moeilijke periode'

ROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.

1 uur geleden
Van Persie praat ruzie met Timber uit en wenst hem succes

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.

1 uur geleden
Senegalese spelers krijgen bonus en stuk land na winst Afrika Cup

DAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.

1 uur geleden
Kwartfinale KNVB-beker tussen PSV en sc Heerenveen op 4 februari

EINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.

2 uur geleden
FC Utrecht-middenvelder Jensen maanden eruit door knieblessure

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.

2 uur geleden
Frankrijk geen voorstander van boycot WK voetbal

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering is geen voorstander van een boycot van het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In verschillende Europese landen wordt daartoe opgeroepen vanwege de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump rond Groenland.

3 uur geleden