Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische bondscoach roept vier debutanten op voor Nations League

Belgische bondscoach roept vier debutanten op voor Nations League

TUBEKE (ANP) - De Belgische voetbalbondscoach Domenico Tedesco heeft vier debutanten opgeroepen voor de komende wedstrijden in de Nations League. Het gaat om Maarten Vandevoordt, Malick Fofana, Cyril Ngonge en Matte Smets. Leandro Trossard keert terug bij de Rode Duivels.

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn er niet bij tijdens de komende interlandperiode. Lukaku wil zich richten op zijn club Napoli en De Bruyne ondervindt hinder van een bovenbeenblessure. Het is onzeker of De Bruyne zijn interlandloopbaan voortzet nadat hij zijn onvrede had geuit over de gang van zaken. "Als je niet goed genoeg bent, moet je alles geven en zelfs dat wordt niet gedaan door bepaalde mensen. Ik kan accepteren dat we niet zo goed zijn als de ploeg van 2018. Maar er zijn andere dingen die onaanvaardbaar zijn", liet hij vorige maand optekenen.

"Ik heb een lang telefoongesprek gehad met Kevin. Hij heeft een blessure, maar hij is erg gemotiveerd om door te gaan bij de Rode Duivels en om in 2026 het WK te spelen", zei Tedesco op een persmoment. "Hij heeft gevraagd deze interlandperiode en ook die in november over te slaan om voor zijn lichaam te kunnen zorgen. Het schema is nog drukker geworden door het WK voor clubs. Daarom is hij er nu en in november niet bij. Maar wanneer het echt telt - het WK - zal hij er zijn. Kevin is een grote speler, maar ook een grote persoonlijkheid. We hebben gepraat na wat er in de laatste wedstrijd is gebeurd. Natuurlijk was hij emotioneel, hij wil altijd winnen. Maar hij heeft nooit namen genoemd in de media."

Goede vorm

Arsenal-aanvaller Trossard keert juist weer terug. Hij werd in september verrassend gepasseerd voor de interlands tegen Israƫl (3-1-zege) en Frankrijk (2-0-nederlaag), maar toonde vorige zaterdag zijn goede vorm met een goal in de 4-2-competitiezege van Arsenal tegen Leicester City.

De Belgen nemen het volgende week donderdag in Rome op tegen Italiƫ. Vier dagen later is de thuiswedstrijd in het Koning Boudewijnstadion in Brussel tegen Frankrijk.

Meer uit Voetbal

Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

4 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

6 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

8 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

9 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

11 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

11 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

13 uur geleden