Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische bondscoach roept vier debutanten op voor Nations League

Belgische bondscoach roept vier debutanten op voor Nations League

TUBEKE (ANP) - De Belgische voetbalbondscoach Domenico Tedesco heeft vier debutanten opgeroepen voor de komende wedstrijden in de Nations League. Het gaat om Maarten Vandevoordt, Malick Fofana, Cyril Ngonge en Matte Smets. Leandro Trossard keert terug bij de Rode Duivels.

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn er niet bij tijdens de komende interlandperiode. Lukaku wil zich richten op zijn club Napoli en De Bruyne ondervindt hinder van een bovenbeenblessure. Het is onzeker of De Bruyne zijn interlandloopbaan voortzet nadat hij zijn onvrede had geuit over de gang van zaken. "Als je niet goed genoeg bent, moet je alles geven en zelfs dat wordt niet gedaan door bepaalde mensen. Ik kan accepteren dat we niet zo goed zijn als de ploeg van 2018. Maar er zijn andere dingen die onaanvaardbaar zijn", liet hij vorige maand optekenen.

"Ik heb een lang telefoongesprek gehad met Kevin. Hij heeft een blessure, maar hij is erg gemotiveerd om door te gaan bij de Rode Duivels en om in 2026 het WK te spelen", zei Tedesco op een persmoment. "Hij heeft gevraagd deze interlandperiode en ook die in november over te slaan om voor zijn lichaam te kunnen zorgen. Het schema is nog drukker geworden door het WK voor clubs. Daarom is hij er nu en in november niet bij. Maar wanneer het echt telt - het WK - zal hij er zijn. Kevin is een grote speler, maar ook een grote persoonlijkheid. We hebben gepraat na wat er in de laatste wedstrijd is gebeurd. Natuurlijk was hij emotioneel, hij wil altijd winnen. Maar hij heeft nooit namen genoemd in de media."

Goede vorm

Arsenal-aanvaller Trossard keert juist weer terug. Hij werd in september verrassend gepasseerd voor de interlands tegen Israël (3-1-zege) en Frankrijk (2-0-nederlaag), maar toonde vorige zaterdag zijn goede vorm met een goal in de 4-2-competitiezege van Arsenal tegen Leicester City.

De Belgen nemen het volgende week donderdag in Rome op tegen Italië. Vier dagen later is de thuiswedstrijd in het Koning Boudewijnstadion in Brussel tegen Frankrijk.

Meer uit Voetbal

International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

1 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

1 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

3 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

3 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

4 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

13 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

14 uur geleden