Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische bondscoach roept vier debutanten op voor Nations League

Belgische bondscoach roept vier debutanten op voor Nations League

TUBEKE (ANP) - De Belgische voetbalbondscoach Domenico Tedesco heeft vier debutanten opgeroepen voor de komende wedstrijden in de Nations League. Het gaat om Maarten Vandevoordt, Malick Fofana, Cyril Ngonge en Matte Smets. Leandro Trossard keert terug bij de Rode Duivels.

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn er niet bij tijdens de komende interlandperiode. Lukaku wil zich richten op zijn club Napoli en De Bruyne ondervindt hinder van een bovenbeenblessure. Het is onzeker of De Bruyne zijn interlandloopbaan voortzet nadat hij zijn onvrede had geuit over de gang van zaken. "Als je niet goed genoeg bent, moet je alles geven en zelfs dat wordt niet gedaan door bepaalde mensen. Ik kan accepteren dat we niet zo goed zijn als de ploeg van 2018. Maar er zijn andere dingen die onaanvaardbaar zijn", liet hij vorige maand optekenen.

"Ik heb een lang telefoongesprek gehad met Kevin. Hij heeft een blessure, maar hij is erg gemotiveerd om door te gaan bij de Rode Duivels en om in 2026 het WK te spelen", zei Tedesco op een persmoment. "Hij heeft gevraagd deze interlandperiode en ook die in november over te slaan om voor zijn lichaam te kunnen zorgen. Het schema is nog drukker geworden door het WK voor clubs. Daarom is hij er nu en in november niet bij. Maar wanneer het echt telt - het WK - zal hij er zijn. Kevin is een grote speler, maar ook een grote persoonlijkheid. We hebben gepraat na wat er in de laatste wedstrijd is gebeurd. Natuurlijk was hij emotioneel, hij wil altijd winnen. Maar hij heeft nooit namen genoemd in de media."

Goede vorm

Arsenal-aanvaller Trossard keert juist weer terug. Hij werd in september verrassend gepasseerd voor de interlands tegen Israël (3-1-zege) en Frankrijk (2-0-nederlaag), maar toonde vorige zaterdag zijn goede vorm met een goal in de 4-2-competitiezege van Arsenal tegen Leicester City.

De Belgen nemen het volgende week donderdag in Rome op tegen Italië. Vier dagen later is de thuiswedstrijd in het Koning Boudewijnstadion in Brussel tegen Frankrijk.

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

9 minuten geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

30 minuten geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

1 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

2 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

2 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

23 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

23 uur geleden