
Belgische bondscoach geschokt na vertrek van doelman Courtois
TALLINN (ANP) - Doelman Thibaut Courtois heeft de Belgische ploeg verlaten omdat hij in het duel met Oostenrijk de aanvoerdersband niet mocht dragen. Dat heeft bondscoach Domenico Tedesco maandag in een persconferentie gezegd. "Ik ben nog altijd verrast en geschokt", aldus Tedesco.
Vanwege de afwezigheid van de geblesseerde Kevin De Bruyne zou Courtois tijdens de lopende interlandperiode het aanvoerderschap samen met Romelu Lukaku voor zijn rekening nemen. Tijdens de afgelopen wedstrijd, tegen Oostenrijk, was Lukaku de captain en Courtois zou dinsdag in het EK-kwalificatieduel met Estland de band dragen. "Na de wedstrijd vertelde Courtois dat hij teleurgesteld was en zich vernederd voelde. Hij wilde vertrekken. Ik heb geprobeerd hem over te halen om dat niet te doen. Ik hou van hem als doelman en als mens. Dit is echt heel jammer", aldus Tedesco.
De bondscoach wilde niet veel kwijt over de toekomst van Courtois bij de nationale ploeg. "We hebben morgen een belangrijke wedstrijd tegen Estland en ik wil dat iedereen daar op focust, ook al wordt dat niet gemakkelijk. Het is nu niet het juiste moment om over de toekomst te praten. Het was de beslissing van Courtois om te vertrekken. Er is nog veel tijd tot de volgende wedstrijden in september, we kunnen er later over praten."
Ook Jan Vertonghen was verrast door de beslissing van Courtois. Maar hij hoopt dat de keeper wel beschikbaar blijft. "Hij is de beste doelman ter wereld en een belangrijk onderdeel van de groep. Ik heb hem er graag altijd bij. Na de interland van morgen zijn er enkele maanden om het te laten bekoelen en een weg te vinden. Maar dit is wel een deuk." Matz Sels vervangt Courtois in het doel tegen Estland.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
8 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
9 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
12 uur geleden