Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische bierbrouwers hadden in 2023 een historisch slecht jaar

Belgische bierbrouwers hadden in 2023 een historisch slecht jaar

BRUSSEL (ANP) - Belgische bierbrouwers hebben een historisch slecht jaar achter de rug. Zowel de binnenlandse bierconsumptie als de export daalde vorig jaar sterk, meldt branchevereniging Belgische Brouwers, met leden als AB InBev (Jupiler, Hoegaarden, Leffe en Stella Artois), Duvel en Grimbergen.

Hoewel 23 nieuwe brouwerijen de deuren openden, zagen er 36 zich genoodzaakt hun deuren te sluiten. Eind vorig jaar telde België 417 brouwerijen, in vergelijking met 430 in 2022.

In 2023 werd 6,5 miljoen hectoliter bier geconsumeerd in België, een daling van 5,8 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. In het verleden konden de brouwers deze daling grotendeels opvangen via hun export, maar het voorbije jaar nam die voor het eerst in de geschiedenis af met bijna 7,5 procent. Volgens Belgische Brouwers is de daling te wijten aan de toenemende concurrentie en de stijgende loon- en energiekosten.

'Glas halfvol'

Maar ook het consumptiepatroon verandert, stellen de bierbrouwers. Men drinkt steeds minder in volume, terwijl de populariteit van speciaalbieren en alcoholvrij toeneemt.

De Belgische bierbranche staat voor "grote uitdagingen", zegt directeur Krishan Maudgal van de branchevereniging. Volgens hem "dreigt de slinger in de strijd tegen alcoholmisbruik soms door te slaan en lijken bepaalde beleidsmakers elke vorm van alcoholgebruik aan banden te willen leggen". De bijdrage van de brouwerijsector is volgens hem van "onschatbare waarde" voor de Belgische economie. De Belgische brouwerijen zijn volgens het Belgisch Planbureau goed voor 1 procent van het bruto nationaal product en leveren 50.000 banen op.

Ondanks de dalende cijfers, blijft de reputatie van het Belgisch bier intact, zegt Maudgal. "Onze brouwers leggen een ongelooflijke veerkracht aan de dag om het hoofd te bieden aan de uitdagingen waarmee ze worden geconfronteerd. Net zoals ze in het verleden ook altijd gedaan hebben. Het glas is en blijft steeds halfvol."

Meer uit Financieel

Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

39 minuten geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

1 uur geleden
Bouw van nieuwbouwwoning duurt steeds langer

DEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.

2 uur geleden
Trump houdt deze week eerste gesprekken voor nieuwe Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.

5 uur geleden
Kleine uitslagen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.

10 uur geleden
Topvrouw chatdienst Slack gaat naar OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.

10 uur geleden