Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische atleet Abdi wint marathon Rotterdam in Europees record

Belgische atleet Abdi wint marathon Rotterdam in Europees record

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische atleet Bashir Abdi heeft de marathon van Rotterdam gewonnen in een Europees record van 2 uur, 3 minuten en 35 seconden. De winnaar van olympisch brons nam na 36 kilometer de leiding in de wedstrijd en kwam solo na 42,195 kilometer over de finish aan de Coolsingel.

De 32-jarige Abdi verbeterde de oude Europese recordtijd van 2.04.16, die de Turk Kaan Kigen Özbilen in 2015 in Valencia liep. De winnende tijd lag ook onder de 2.03.39, waarin de Ethiopiër Tamirat Tola vorige week de marathon van Amsterdam won. Zo is de Maasstad in bezit gekomen van de snelste marathon ooit gelopen op Nederlandse bodem.

De Keniaan Marius Kipserem, in 2019 winnaar van de marathon in Rotterdam, arriveerde als tweede in 2.04.04 en dook ook onder het oude parcoursrecord van 2.04.11. De Ethiopiër Dawit Wolde eindigde als derde in 2.04.27.

Goed bevriend

Abdi is de eerste Europese winnaar van de marathon na de Spanjaard Fabian Roncero in 1999. Hij is na Vincent Rousseau in 1994 de tweede Belgische winnaar van de hardloopklassieker in Rotterdam. De Belg is goed bevriend met de Nederlandse recordhouder Abdi Nageeye, die eveneens van Somalische afkomst is. Tijdens de olympische marathon afgelopen zomer in Sapporo liep Nageeye naar het zilver en zweepte hij Abdi in de laatste kilometer op ook voor het podium te gaan. De beelden maakten veel indruk.

In Rotterdam was het tempo vanaf de start strak en hoog. Bij de doorkomsten lagen de tussentijden voortdurend ruim onder het parcoursrecord, dat Kipserem in 2019 had gevestigd. De 33-jarige Keniaan versnelde onverwacht al vroeg, na 25 kilometer. Wolde en de Keniaan Emmanuel Saina volgden even, maar bij een volgende tempoversnelling kwam de titelverdediger alleen aan kop te lopen.

Na 30 kilometer werd duidelijk dat Kipserem het in zijn eentje niet ging volhouden. Abdi sloot na 32,5 kilometer weer aan en ook Wolde keerde terug voorin. Het trio bleef enkele kilometers bij elkaar, maar op 6 kilometer van de meet trok Abdi door en loste hij Kipserem en Wolde. In soepele tred nam de Belg steeds verder afstand en kon hij zich in de laatste kilometer baden in het applaus van de vele duizenden toeschouwers langs de kant.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

38 minuten geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

5 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

5 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

9 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

9 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden