Belgische analisten vinden aanstelling Overmars veel te vroeg
BRUSSEL (ANP) - Belgische voetbalanalytici zijn van mening dat Marc Overmars veel te snel terugkeert in de voetbalwereld. Zes weken na zijn vertrek bij Ajax wegens grensoverschrijdend gedrag tekende hij een contract als technisch directeur van de Belgische club Antwerp.
"Ik was zeker verrast. Hem bannen is misschien iets te streng. Ik denk dat hij in dit geval wel een tweede kans verdient, maar dit is te snel omwille van zelfinzicht", aldus Sporza-analiste Imke Courtois op de website van haar werkgever.
"Ik denk dat die man wel enkele maanden nodig heeft om aan zichzelf te werken. Hij moet beseffen wat hij gedaan heeft en moet misschien eens luisteren naar de slachtoffers, als die daar open voor staan. Binnen minder dan twee maanden kan je volgens mij niet tot dat inzicht komen."
Sporza
Volgens Sporza heeft de benoeming van Overmars gezorgd voor "een schokeffect in het Belgische voetbal". "Als je dat jarenlang hebt gedaan, als dat allemaal klopt, dan heb je toch problemen. Ik had begrepen dat hij aan zichzelf ging werken en ik denk niet dat dat in anderhalve maand voor elkaar is", aldus collega Peter Vandenbempt.
"Dus ik zou in zijn plaats toch een veel langere periode hebben ingelast waarin ik met mezelf en mijn omgeving in het reine zou komen en daarna weer aan de slag gaan. In dat opzicht is dat het meest ongelukkige in deze zaak: de timing, dat het veel te snel is."
Degryse
Ook voormalig PSV'er Marc Degryse laat in zijn column in Het Laatste Nieuws blijken dat hij het oneens is met de komst van Overmars. "Je kan wel zeggen dat iedereen een tweede kans verdient, maar Antwerp geeft die slachtoffers zo als het ware wel een nieuwe klap", schrijft Degryse, die van 1996 tot en met 1998 in Eindhoven speelde.
Frank van der Elst had ook al zijn ongenoegen geuit. "Ik kan veel begrijpen maar dit niet. Echt niet", schreef de voormalig international op zijn sociale media.
Dickpic
Overmars vertrok begin februari omdat hij meerdere vrouwelijke collega's bij Ajax grensoverschrijdende berichten had gestuurd. Zo zou hij ook foto's van zijn geslachtsdeel hebben verstuurd naar vrouwen.
Overmars tekende maandag een meerjarig contract bij de ambitieuze nummer 3 van België.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
10 minuten geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
19 uur geleden