Belgische analisten vinden aanstelling Overmars veel te vroeg
BRUSSEL (ANP) - Belgische voetbalanalytici zijn van mening dat Marc Overmars veel te snel terugkeert in de voetbalwereld. Zes weken na zijn vertrek bij Ajax wegens grensoverschrijdend gedrag tekende hij een contract als technisch directeur van de Belgische club Antwerp.
"Ik was zeker verrast. Hem bannen is misschien iets te streng. Ik denk dat hij in dit geval wel een tweede kans verdient, maar dit is te snel omwille van zelfinzicht", aldus Sporza-analiste Imke Courtois op de website van haar werkgever.
"Ik denk dat die man wel enkele maanden nodig heeft om aan zichzelf te werken. Hij moet beseffen wat hij gedaan heeft en moet misschien eens luisteren naar de slachtoffers, als die daar open voor staan. Binnen minder dan twee maanden kan je volgens mij niet tot dat inzicht komen."
Sporza
Volgens Sporza heeft de benoeming van Overmars gezorgd voor "een schokeffect in het Belgische voetbal". "Als je dat jarenlang hebt gedaan, als dat allemaal klopt, dan heb je toch problemen. Ik had begrepen dat hij aan zichzelf ging werken en ik denk niet dat dat in anderhalve maand voor elkaar is", aldus collega Peter Vandenbempt.
"Dus ik zou in zijn plaats toch een veel langere periode hebben ingelast waarin ik met mezelf en mijn omgeving in het reine zou komen en daarna weer aan de slag gaan. In dat opzicht is dat het meest ongelukkige in deze zaak: de timing, dat het veel te snel is."
Degryse
Ook voormalig PSV'er Marc Degryse laat in zijn column in Het Laatste Nieuws blijken dat hij het oneens is met de komst van Overmars. "Je kan wel zeggen dat iedereen een tweede kans verdient, maar Antwerp geeft die slachtoffers zo als het ware wel een nieuwe klap", schrijft Degryse, die van 1996 tot en met 1998 in Eindhoven speelde.
Frank van der Elst had ook al zijn ongenoegen geuit. "Ik kan veel begrijpen maar dit niet. Echt niet", schreef de voormalig international op zijn sociale media.
Dickpic
Overmars vertrok begin februari omdat hij meerdere vrouwelijke collega's bij Ajax grensoverschrijdende berichten had gestuurd. Zo zou hij ook foto's van zijn geslachtsdeel hebben verstuurd naar vrouwen.
Overmars tekende maandag een meerjarig contract bij de ambitieuze nummer 3 van België.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
12 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden