Belgische actrices betichten tv-gezicht van #metoo-gedrag
BRUSSEL (ANP) - Negen Belgische vrouwen uit de televisiewereld beschuldigen gewezen tv-gezicht Bart De Pauw van seksueel getinte stalking en ander grensoverschrijdend gedrag. Onder hen zijn actrices Maaike Cafmeyer en Lize Feryn.
De beschuldigingen doken voor het eerst op in 2017. De Vlaamse omroep VRT zette De Pauw kort daarna op non-actief. De presentator, acteur en programmamaker houdt vol dat hij niemand heeft aangerand, maar slechts sms'jes heeft verstuurd op een "flirterige" toon.
De vrouwen bleven tot dusver in de luwte, maar hebben zich woensdag voor het eerst publiekelijk uitgesproken. Hun identiteit was uitgelekt. Naast actrices Cafmeyer, Feryn, Liesa Naert en Ella-June Henrard hebben ook vijf vrouwen achter de schermen, zoals programmamaaksters en kleedsters, De Pauw beschuldigd.
Rechtszaak
"Het enige dat wij willen, is dat het aanhoudende grensoverschrijdende gedrag stopt", laten ze volgens Belgische media weten aan de vooravond van een rechtszaak die ze tegen De Pauw hebben aangespannen. "Dat Bart De Pauw erkent dat hij ernstig in de fout ging, dat hij zich excuseert en zich in de toekomst niet meer aan dergelijk gedrag schuldig maakt." De negen zijn "opgelucht dat de rechtszaak eindelijk van start gaat" maar tegelijkertijd blijven ze "betreuren we dat dit alles via de gerechtelijke weg moet lopen". Ze hopen andere slachtoffers aan te moedigen ook hun verhaal te doen.
De rechtszaak tegen De Pauw begint volgende week donderdag. Hem hangt tot twee jaar gevangenisstraf boven het hoofd.
Mogelijk volgt nog een tweede proces. De Pauw wil de VRT dwingen een schadevergoeding van 12 miljoen euro te betalen omdat hij door zijn gedwongen vertrek inkomsten heeft misgelopen.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
7 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
9 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
10 uur geleden