Belgische actrices betichten tv-gezicht van #metoo-gedrag
BRUSSEL (ANP) - Negen Belgische vrouwen uit de televisiewereld beschuldigen gewezen tv-gezicht Bart De Pauw van seksueel getinte stalking en ander grensoverschrijdend gedrag. Onder hen zijn actrices Maaike Cafmeyer en Lize Feryn.
De beschuldigingen doken voor het eerst op in 2017. De Vlaamse omroep VRT zette De Pauw kort daarna op non-actief. De presentator, acteur en programmamaker houdt vol dat hij niemand heeft aangerand, maar slechts sms'jes heeft verstuurd op een "flirterige" toon.
De vrouwen bleven tot dusver in de luwte, maar hebben zich woensdag voor het eerst publiekelijk uitgesproken. Hun identiteit was uitgelekt. Naast actrices Cafmeyer, Feryn, Liesa Naert en Ella-June Henrard hebben ook vijf vrouwen achter de schermen, zoals programmamaaksters en kleedsters, De Pauw beschuldigd.
Rechtszaak
"Het enige dat wij willen, is dat het aanhoudende grensoverschrijdende gedrag stopt", laten ze volgens Belgische media weten aan de vooravond van een rechtszaak die ze tegen De Pauw hebben aangespannen. "Dat Bart De Pauw erkent dat hij ernstig in de fout ging, dat hij zich excuseert en zich in de toekomst niet meer aan dergelijk gedrag schuldig maakt." De negen zijn "opgelucht dat de rechtszaak eindelijk van start gaat" maar tegelijkertijd blijven ze "betreuren we dat dit alles via de gerechtelijke weg moet lopen". Ze hopen andere slachtoffers aan te moedigen ook hun verhaal te doen.
De rechtszaak tegen De Pauw begint volgende week donderdag. Hem hangt tot twee jaar gevangenisstraf boven het hoofd.
Mogelijk volgt nog een tweede proces. De Pauw wil de VRT dwingen een schadevergoeding van 12 miljoen euro te betalen omdat hij door zijn gedwongen vertrek inkomsten heeft misgelopen.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR. De dader of daders zijn niet gevonden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
3 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
4 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
6 uur geleden