
Belgisch tienerfestival stilgelegd na klachten over stiekeme prik
HASSELT (ANP) - Een tienerfestival in het Belgische Hasselt is woensdagavond stilgelegd nadat zo'n vijftien meisjes onwel waren geworden. Minstens een van hen zei even tevoren een prik te hebben gevoeld, meldt de krant Het Belang van Limburg.
De meisjes die zich niet lekker voelden zijn op het terrein van tienerfeest We R Young opgevangen en verzorgd. De politie heeft het festival stilgelegd en onderzoekt de toedracht. "Maar voorlopig is er geen spoor van mogelijke schuldigen", zegt de burgemeester van Hasselt tegen Het Belang van Limburg.
De laatste weken wordt geregeld melding gemaakt van het zogenoemde needle spiking, doorgaans tijdens het uitgaan. Na Britse, Franse en eerdere Belgische slachtoffers zijn inmiddels ook Nederlanders naar de politie gestapt. Bewijs voor de stiekeme injecties ontbreekt en het is gissen naar beweegredenen van eventuele daders.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Russische ambassadeur ontboden na de zware luchtaanval op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Onder meer een gebouw van een Britse overheidsorganisatie liep schade op.
21 minuten geledenGENÈVE/ROME (ANP/AFP) - De VN stellen dat mensen bij de schaarse voedseldistributiepunten in de Gazastrook "gedwongen verdwijnen". Dit zeggen deskundigen die voor het bureau van de Verenigde Naties voor Mensenrechten werkzaam zijn. De groep vraagt in een verklaring Israël een einde te maken aan deze "gruwelijke misdaad" en de verantwoordelijken te vervolgen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoofdaanklager Karim Khan van het Internationaal Strafhof (ICC) wordt door een tweede vrouw beschuldigd van seksueel wangedrag, schrijft The Guardian. De vrouw heeft volgens de krant een verklaring afgelegd bij het VN-kantoor dat beschuldigingen tegen de prominente jurist onderzoekt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Russische drones bespioneren in Duitsland aanvoerroutes van de NAVO, zeggen bronnen tegen The New York Times en WirtschaftsWoche. Zo weet het Russische leger wat het aan westerse hulp in Oekraïne tegenover zich heeft en kan Rusland desgewenst sabotage plegen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Russische delegatie in Brussel ontboden na een aanval op Kyiv waarbij ook een gebouw van de EU-missie is beschadigd. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De laatste Russische aanval op Kyiv, die ook een gebouw van de EU-missie beschadigde, is "een grimmige herinnering aan wat er op het spel staat". Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag in een korte verklaring.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stelt in de nacht van woensdag op donderdag militaire doelen in Oekraïne te hebben aangevallen. Het gaat om militair-industriële faciliteiten en militaire luchtmachtbases, aldus het ministerie van Defensie.
2 uur geleden