Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgisch spoorwegpersoneel gaat dag staken

Belgisch spoorwegpersoneel gaat dag staken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische spoorwegvakbonden hebben een 24-uursstaking aangekondigd uit onvrede over pensioenen. Van 12 januari 22.00 uur tot 13 januari 22.00 uur rijden onder meer de treinen van de Belgische nationale spoorwegmaatschappij NMBS niet.

Mikpunt van de vakbonden zijn de plannen van de regeringsonderhandelaars onder leiding van Bart De Wever om te sleutelen aan de pensioenvoorwaarden. "De plannen van de regeringsonderhandelaars zullen een grote impact hebben op de spoorpensioenen. Dat leeft enorm bij het spoorpersoneel", zegt Günther Blauwens van ACOD Spoor.

Volgens de vakbonden wordt onder meer gesproken over een hogere pensioenleeftijd voor rijdend personeel en over een andere berekening voor het pensioen, die leidt tot lagere pensioenen.

Op 13 januari is een grote actiedag over pensioenen in Brussel.

Meer uit Buitenland

Noorse premier na overlijden koning Harald: het hele land rouwt

OSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre heeft "met diep verdriet" kennisgenomen van het overlijden van koning Harald. Hij zegt dat het hele land rouwt en tegelijkertijd "ontzettend dankbaar" is voor zijn lange leven.

13 minuten geleden
Koning Harald van Noorwegen (89) overleden

OSLO (ANP) - De Noorse koning Harald is overleden. Hij stierf vrijdagochtend om 06.35 uur op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo, heeft het Noorse hof bekendgemaakt. Harald zat meer dan 35 jaar op de Noorse troon en was de oudste monarch van Europa.

33 minuten geleden
Dam in Tibet gebarsten, oproep om veiligheid op te zoeken

KATHMANDU (ANP/RTR) - De politie in Nepal waarschuwt dat een dam aan de Tibetaanse kant van de grens is doorgebroken. In een bericht op X roept de dienst reddingswerkers in het gebied op een veilig onderkomen te zoeken. Het Nepalese leger meldt dat de reddingswerkzaamheden voor zeker anderhalf uur zijn opgeschort.

54 minuten geleden
Nepal: geen buitenlandse hulp nodig bij reddingswerken

KATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal heeft voorlopig geen buitenlandse hulp nodig bij de zoek- en reddingsoperaties na de overstromingen. Andere landen hebben wel hulp aangeboden, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Onze veiligheidsdiensten voeren de zoek- en reddingsoperatie uit. Voorlopig hebben we dergelijke hulp niet nodig", aldus de woordvoerder.

2 uur geleden
China en Nepal waarschuwen voor nieuwe overstromingen na ramp

KATHMANDU (ANP/AFP) - China en Nepal waarschuwen voor nieuwe overstromingen in het rampgebied aan hun grens, waar na een verwoestende modderstroom nog ruim 1400 mensen worden vermist. Een meer dat achter het puin van een aardverschuiving is ontstaan, dreigt door te breken en opnieuw gebieden stroomafwaarts te overspoelen.

3 uur geleden
ICE bestelt 6000 stroomschokhandschoenen ondanks kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE koopt 6000 paar handschoenen waarmee agenten elektrische schokken kunnen uitdelen. Met de bestelling is 16,7 miljoen dollar (14,2 miljoen euro) gemoeid. Mensenrechtenorganisaties hadden eerder hun zorgen geuit over de aanschaf.

5 uur geleden
Bloomberg: Venezuela denkt aan vertrek uit OPEC

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Venezuela overweegt uit oliekartel OPEC te stappen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Het mogelijke vertrek is onderwerp geweest van gesprekken met Amerikaanse functionarissen. Een definitief besluit is nog niet genomen.

7 uur geleden