Belgisch spoorwegpersoneel gaat dag staken
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische spoorwegvakbonden hebben een 24-uursstaking aangekondigd uit onvrede over pensioenen. Van 12 januari 22.00 uur tot 13 januari 22.00 uur rijden onder meer de treinen van de Belgische nationale spoorwegmaatschappij NMBS niet.
Mikpunt van de vakbonden zijn de plannen van de regeringsonderhandelaars onder leiding van Bart De Wever om te sleutelen aan de pensioenvoorwaarden. "De plannen van de regeringsonderhandelaars zullen een grote impact hebben op de spoorpensioenen. Dat leeft enorm bij het spoorpersoneel", zegt Günther Blauwens van ACOD Spoor.
Volgens de vakbonden wordt onder meer gesproken over een hogere pensioenleeftijd voor rijdend personeel en over een andere berekening voor het pensioen, die leidt tot lagere pensioenen.
Op 13 januari is een grote actiedag over pensioenen in Brussel.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.
8 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.
13 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Een Nepalese bergbeklimmer van wie aangenomen werd dat hij was overleden op Mount Everest, is na zes dagen toch weer opgedoken. Dawa Sherpa was in zijn eentje vrijwel helemaal teruggekropen naar het basiskamp. Op bevriezingsverschijnselen na lijkt hij het redelijk goed te maken.
43 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht gaat door met de operaties in het zuiden van Libanon en zal bij nieuwe aanvallen van Hezbollah ook weer optreden in de hoofdstad Beiroet, zegt minister van Defensie Israel Katz. Zijn verklaring komt enige uren nadat bekend werd dat in Washington afspraken waren gemaakt over een staakt-het-vuren. Het leger zegt eveneens dat de gevechten voortduren.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De nieuwe deal over een bestand tussen Israël en Libanon leidt tot kritiek binnen de Israëlische regering. De uiterst rechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir noemt de overeenkomst volgens Israëlische media een "grote fout".
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De meeste EU-lidstaten zijn klaar voor de inwerkingtreding van het asiel- en migratiepact, zei de Cypriotische minister Nicholas Ioannides (Migratie) donderdag in Luxemburg. "Maar we verwachten niet dat er geen problemen zullen zijn", zei hij voor het begin van de vergadering met migratieministers in Luxemburg.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
13 uur geleden