Belgisch spoorwegpersoneel gaat dag staken
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische spoorwegvakbonden hebben een 24-uursstaking aangekondigd uit onvrede over pensioenen. Van 12 januari 22.00 uur tot 13 januari 22.00 uur rijden onder meer de treinen van de Belgische nationale spoorwegmaatschappij NMBS niet.
Mikpunt van de vakbonden zijn de plannen van de regeringsonderhandelaars onder leiding van Bart De Wever om te sleutelen aan de pensioenvoorwaarden. "De plannen van de regeringsonderhandelaars zullen een grote impact hebben op de spoorpensioenen. Dat leeft enorm bij het spoorpersoneel", zegt Günther Blauwens van ACOD Spoor.
Volgens de vakbonden wordt onder meer gesproken over een hogere pensioenleeftijd voor rijdend personeel en over een andere berekening voor het pensioen, die leidt tot lagere pensioenen.
Op 13 januari is een grote actiedag over pensioenen in Brussel.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
3 uur geleden