Belgisch Nationaal Crisiscentrum bijeen over boerenblokkades
BRUSSEL (ANP) - Het Belgische Nationaal Crisiscentrum is bij elkaar om oplossingen te zoeken voor de boerenprotesten die vele verkeersaders lamleggen, zo melden Belgische media.
De boeren hebben weliswaar de ring van Antwerpen verlaten, maar zijn nu op weg naar de zeehaven van Zeebrugge. Daar worden dinsdagmiddag blokkades verwacht.
Ook bij Halle, ten zuiden van Brussel, staat het verkeer nog vast. De acties zijn niet centraal geleid en daarom is het moeilijk te voorspellen waar ze de komende uren en dagen nog plaatsvinden. De boeren proberen hun acties in ieder geval te rekken tot komende donderdag, als er in Brussel een Europese topontmoeting plaatsvindt van regeringsleiders. De boeren protesteren zowel tegen lokale als tegen Europese wetgeving.
'Niet aanvaardbaar'
Dinsdagmiddag ontvangt de Belgische premier De Croo vertegenwoordigers van de verschillende landbouwverenigingen voor overleg.
Vlaamse minister van Binnenlandse Zaken Jan Jambon heeft begrip voor het protest, maar niet voor de manier waarop. Er ontstaan volgens hem gevaarlijke situaties als mensen geen kant meer uit kunnen in het verkeer. "Dat is niet aanvaardbaar." Gisteren liet de Belgische regering weten dat het protest was toegestaan, als de hulpdiensten maar niet gehinderd werden.
Meer uit Buitenland
MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat er vooruitgang is geboekt in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Een bezoek van de Pakistaanse legerleider aan Teheran zou hebben geholpen om de landen dichter bij elkaar te brengen, maar nog niet alle grote struikelblokken zijn weg.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse marine heeft de olietanker Deyna na bijna vier weken laten gaan. Het vaartuig behoort volgens Frankrijk tot de Russische schaduwvloot. Maar nu de eigenaar een boete heeft betaald, kan het schip doorvaren.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse politie heeft arrestatiebevelen voor 83 personen uitgevaardigd, omdat zij zich op sociale media op de verkeerde manier zouden hebben uitgelaten over twee dodelijke schietpartijen in het land. Het geweld vond dinsdag en woensdag plaats op scholen.
2 uur geleden