Belgisch Nationaal Crisiscentrum bijeen over boerenblokkades
BRUSSEL (ANP) - Het Belgische Nationaal Crisiscentrum is bij elkaar om oplossingen te zoeken voor de boerenprotesten die vele verkeersaders lamleggen, zo melden Belgische media.
De boeren hebben weliswaar de ring van Antwerpen verlaten, maar zijn nu op weg naar de zeehaven van Zeebrugge. Daar worden dinsdagmiddag blokkades verwacht.
Ook bij Halle, ten zuiden van Brussel, staat het verkeer nog vast. De acties zijn niet centraal geleid en daarom is het moeilijk te voorspellen waar ze de komende uren en dagen nog plaatsvinden. De boeren proberen hun acties in ieder geval te rekken tot komende donderdag, als er in Brussel een Europese topontmoeting plaatsvindt van regeringsleiders. De boeren protesteren zowel tegen lokale als tegen Europese wetgeving.
'Niet aanvaardbaar'
Dinsdagmiddag ontvangt de Belgische premier De Croo vertegenwoordigers van de verschillende landbouwverenigingen voor overleg.
Vlaamse minister van Binnenlandse Zaken Jan Jambon heeft begrip voor het protest, maar niet voor de manier waarop. Er ontstaan volgens hem gevaarlijke situaties als mensen geen kant meer uit kunnen in het verkeer. "Dat is niet aanvaardbaar." Gisteren liet de Belgische regering weten dat het protest was toegestaan, als de hulpdiensten maar niet gehinderd werden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
2 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
3 uur geleden