Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgisch Nationaal Crisiscentrum bijeen over boerenblokkades

Belgisch Nationaal Crisiscentrum bijeen over boerenblokkades

BRUSSEL (ANP) - Het Belgische Nationaal Crisiscentrum is bij elkaar om oplossingen te zoeken voor de boerenprotesten die vele verkeersaders lamleggen, zo melden Belgische media.

De boeren hebben weliswaar de ring van Antwerpen verlaten, maar zijn nu op weg naar de zeehaven van Zeebrugge. Daar worden dinsdagmiddag blokkades verwacht.

Ook bij Halle, ten zuiden van Brussel, staat het verkeer nog vast. De acties zijn niet centraal geleid en daarom is het moeilijk te voorspellen waar ze de komende uren en dagen nog plaatsvinden. De boeren proberen hun acties in ieder geval te rekken tot komende donderdag, als er in Brussel een Europese topontmoeting plaatsvindt van regeringsleiders. De boeren protesteren zowel tegen lokale als tegen Europese wetgeving.

'Niet aanvaardbaar'

Dinsdagmiddag ontvangt de Belgische premier De Croo vertegenwoordigers van de verschillende landbouwverenigingen voor overleg.

Vlaamse minister van Binnenlandse Zaken Jan Jambon heeft begrip voor het protest, maar niet voor de manier waarop. Er ontstaan volgens hem gevaarlijke situaties als mensen geen kant meer uit kunnen in het verkeer. "Dat is niet aanvaardbaar." Gisteren liet de Belgische regering weten dat het protest was toegestaan, als de hulpdiensten maar niet gehinderd werden.

Meer uit Buitenland

Brand in Crans-Montana lijkt ontstaan door ijsfonteinen

CRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.

17 minuten geleden
Crans-Montana open voor toerisme, oproep tot voorzichtigheid

CRANS-MONTANA (ANP) - De Zwitserse wintersportplaats Crans-Montana blijft na de dodelijke brand van nieuwjaarsnacht grotendeels open voor vakantievierders, aldus het lokale toerismekantoor. Dat herhaalt ook de oproep tot voorzichtigheid om onnodige druk op de ziekenhuizen te voorkomen.

51 minuten geleden
Zelensky stelt Kyrylo Boedanov aan als nieuwe stafchef

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.

2 uur geleden
Paus Leo bidt voor slachtoffers Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.

2 uur geleden
Trump dreigt met actie bij geweld tegen Iraanse demonstranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."

5 uur geleden
Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

10 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

11 uur geleden