Belgisch militair vliegtuig naar Libanon vertrokken
KEULEN (ANP/BELGA) - Een Belgisch militair vliegtuig is donderdagochtend vanuit het Duitse Keulen richting Libanon vertrokken, nadat een eerdere poging was mislukt. Het toestel haalt in Beiroet burgers op en brengt medisch materiaal voor de Libanese overheid.
België stuurde woensdag al een Airbus A330 naar Libanon, maar dat toestel moest boven de Adriatische Zee terugkeren vanwege een technisch defect. Daarom is donderdag rond 10.00 uur een ander vliegtuig naar Beiroet gestuurd om Belgen en andere rechthebbenden op te halen.
Belgische media meldden eerder dat 250 landgenoten en andere Europese onderdanen werden opgehaald. Het is niet duidelijk of er Nederlanders mee zouden vliegen. Nederland voerde vorige week twee repatriëringsvluchten uit. Naast Nederlanders gingen onder anderen ook Belgen mee.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
3 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
11 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geleden