Belgisch militair vliegtuig naar Libanon vertrokken
KEULEN (ANP/BELGA) - Een Belgisch militair vliegtuig is donderdagochtend vanuit het Duitse Keulen richting Libanon vertrokken, nadat een eerdere poging was mislukt. Het toestel haalt in Beiroet burgers op en brengt medisch materiaal voor de Libanese overheid.
België stuurde woensdag al een Airbus A330 naar Libanon, maar dat toestel moest boven de Adriatische Zee terugkeren vanwege een technisch defect. Daarom is donderdag rond 10.00 uur een ander vliegtuig naar Beiroet gestuurd om Belgen en andere rechthebbenden op te halen.
Belgische media meldden eerder dat 250 landgenoten en andere Europese onderdanen werden opgehaald. Het is niet duidelijk of er Nederlanders mee zouden vliegen. Nederland voerde vorige week twee repatriëringsvluchten uit. Naast Nederlanders gingen onder anderen ook Belgen mee.
Meer uit Buitenland
LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.
40 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.
41 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.
51 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.
2 uur geleden