Belgisch luchtruim dicht door probleem bij luchtverkeersleiding
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische luchtruim is donderdagmiddag gesloten door een technisch probleem bij de Belgische luchtverkeersleider skeyes. Doorgaans vliegen er ook veel vliegtuigen over België naar Nederland, maar de impact op vliegverkeer van en naar ons land lijkt beperkt.
Rond 15.00 uur bleek dat het luchtverkeersleidingssysteem van skeyes niet goed functioneerde. Daarom is het luchtruim tijdelijk gesloten en kunnen er geen vliegtuigen landen of opstijgen op de belangrijkste luchthavens in België, zoals Brussels Airport.
De oorzaak van het probleem is nog niet duidelijk. Alle vliegtuigen die op dat moment in het luchtruim vlogen dat skeyes controleert (tot ongeveer 7500 meter hoogte), werden omgeleid naar omringende landen. "Dat gebeurde op een veilige manier aan de hand van een back-upsysteem", aldus skeyes.
Eurocontrol
Vluchten die boven de 7500 meter over België gaan, kunnen wel doorgaan. Die worden gecontroleerd door Eurocontrol. Volgens Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) hebben vliegtuigen die over België naar Nederland vliegen daarom weinig last van de maatregel. Ze zetten nu alleen hun daling later in, namelijk pas boven Nederland.
Vanwege de windrichting stijgen vliegtuigen momenteel op richting het noorden. Als ze naar het zuiden moeten, maken ze vervolgens een grote bocht. Daardoor zijn ze doorgaans al op de vereiste hoogte voor ze boven België komen, laat een woordvoerder van LVNL weten. Wel kunnen vluchten tussen Nederland en België volgens hem momenteel niet vertrekken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
3 uur geleden