Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgisch luchtruim dicht door probleem bij luchtverkeersleiding

Belgisch luchtruim dicht door probleem bij luchtverkeersleiding

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische luchtruim is donderdagmiddag gesloten door een technisch probleem bij de Belgische luchtverkeersleider skeyes. Doorgaans vliegen er ook veel vliegtuigen over België naar Nederland, maar de impact op vliegverkeer van en naar ons land lijkt beperkt.

Rond 15.00 uur bleek dat het luchtverkeersleidingssysteem van skeyes niet goed functioneerde. Daarom is het luchtruim tijdelijk gesloten en kunnen er geen vliegtuigen landen of opstijgen op de belangrijkste luchthavens in België, zoals Brussels Airport.

De oorzaak van het probleem is nog niet duidelijk. Alle vliegtuigen die op dat moment in het luchtruim vlogen dat skeyes controleert (tot ongeveer 7500 meter hoogte), werden omgeleid naar omringende landen. "Dat gebeurde op een veilige manier aan de hand van een back-upsysteem", aldus skeyes.

Eurocontrol

Vluchten die boven de 7500 meter over België gaan, kunnen wel doorgaan. Die worden gecontroleerd door Eurocontrol. Volgens Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) hebben vliegtuigen die over België naar Nederland vliegen daarom weinig last van de maatregel. Ze zetten nu alleen hun daling later in, namelijk pas boven Nederland.

Vanwege de windrichting stijgen vliegtuigen momenteel op richting het noorden. Als ze naar het zuiden moeten, maken ze vervolgens een grote bocht. Daardoor zijn ze doorgaans al op de vereiste hoogte voor ze boven België komen, laat een woordvoerder van LVNL weten. Wel kunnen vluchten tussen Nederland en België volgens hem momenteel niet vertrekken.

Meer uit Buitenland

Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.

3 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne en Rusland na aanvallen

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.

4 uur geleden
Syrië zegt hoge IS-leider te hebben gedood

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.

4 uur geleden
Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

5 uur geleden
Jackpot van 1,8 miljard dollar valt in Arkansas

ARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).

6 uur geleden
Leo XIV hekelt situatie in Gaza tijdens eerste kerst als paus

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.

6 uur geleden
Brand in Russische olietanks door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.

7 uur geleden