Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgisch luchtruim dicht door probleem bij luchtverkeersleiding

Belgisch luchtruim dicht door probleem bij luchtverkeersleiding

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische luchtruim is donderdagmiddag gesloten door een technisch probleem bij de Belgische luchtverkeersleider skeyes. Doorgaans vliegen er ook veel vliegtuigen over België naar Nederland, maar de impact op vliegverkeer van en naar ons land lijkt beperkt.

Rond 15.00 uur bleek dat het luchtverkeersleidingssysteem van skeyes niet goed functioneerde. Daarom is het luchtruim tijdelijk gesloten en kunnen er geen vliegtuigen landen of opstijgen op de belangrijkste luchthavens in België, zoals Brussels Airport.

De oorzaak van het probleem is nog niet duidelijk. Alle vliegtuigen die op dat moment in het luchtruim vlogen dat skeyes controleert (tot ongeveer 7500 meter hoogte), werden omgeleid naar omringende landen. "Dat gebeurde op een veilige manier aan de hand van een back-upsysteem", aldus skeyes.

Eurocontrol

Vluchten die boven de 7500 meter over België gaan, kunnen wel doorgaan. Die worden gecontroleerd door Eurocontrol. Volgens Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) hebben vliegtuigen die over België naar Nederland vliegen daarom weinig last van de maatregel. Ze zetten nu alleen hun daling later in, namelijk pas boven Nederland.

Vanwege de windrichting stijgen vliegtuigen momenteel op richting het noorden. Als ze naar het zuiden moeten, maken ze vervolgens een grote bocht. Daardoor zijn ze doorgaans al op de vereiste hoogte voor ze boven België komen, laat een woordvoerder van LVNL weten. Wel kunnen vluchten tussen Nederland en België volgens hem momenteel niet vertrekken.

Meer uit Buitenland

Minister: Markle mogelijk zedendelinquent van ergste soort

MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".

11 minuten geleden
Liechtensteiners protesteren tegen abortusveto erfprins Alois

VADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.

28 minuten geleden
Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

2 uur geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

3 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

4 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

6 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

6 uur geleden