Belgisch koningspaar na dagen vertraging terug uit Chili
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische koning Filip en koningin Mathilde zijn zondagochtend rond 05.45 uur geland in Brussel. Het koningspaar was in Chili voor een staatsbezoek, maar kon eerder niet terugkeren vanwege problemen met het vliegtuig.
Het Belgische staatsbezoek aan Chili, het eerste aan een Zuid-Amerikaans land in 65 jaar, kende al bij de start technische problemen: het vertrek werd met 24 uur uitgesteld vanwege een ander probleem met het vliegtuig. Het programma werd herzien, waardoor de delegatie korter in hoofdstad Santiago bleef.
Het koninklijk paar zou donderdag terugvliegen, maar tijdens het taxiën op het vliegveld van havenstad Antofagasta raakten de banden van het landingsgestel beschadigd. Vervangend materieel moest overkomen uit Santiago en kwam pas vrijdagavond in Antofagasta aan. Zaterdagochtend plaatselijke tijd kon het vliegtuig alsnog terugkeren naar België.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
4 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
6 uur geleden