Belgisch international Meunier gaat spelen voor het Franse Lille
LILLE (ANP/BELGA) - De Belgische verdediger Thomas Meunier (32) vervolgt zijn voetballoopbaan bij het Franse Lille. De 66-voudig international was transfervrij na de ontbinding van zijn contract bij het Turkse Trabzonspor. Hij ondertekende bij Lille een overeenkomst voor twee seizoenen.
"Lille is voor mij de perfecte keuze, zowel sportief als familiaal. De nabijheid van België doet me thuis voelen", zei Meunier op de clubwebsite. "Met mijn ervaring wil ik de jonge spelers begeleiden in de kleedkamer. Ik wil ze helpen om 100 procent gefocust te zijn op het sportieve succes van de club. Ik kan niet wachten om mijn nieuwe teamgenoten en de fans te ontmoeten."
Meunier had bij Trabzonspor nog een contract tot de zomer van 2025 en maakte gebruik van een clausule. Trabzonspor was het daar niet mee eens en kondigde aan stappen te ondernemen. "Met betrekking tot de ontbinding van het contract is een juridische procedure gestart tegen alle betrokken partijen, in het bijzonder tegen Meunier", schreef de club in een verklaring. Of die procedure nu is beëindigd, is onduidelijk.
Meunier kwam op het afgelopen EK voetbal niet in actie door een blessure die hij opliep in de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg. De rechtsback speelde eerder in Frankrijk voor Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
7 minuten geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
18 minuten geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
3 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
15 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
17 uur geleden