Belgisch international Meunier gaat spelen voor het Franse Lille
LILLE (ANP/BELGA) - De Belgische verdediger Thomas Meunier (32) vervolgt zijn voetballoopbaan bij het Franse Lille. De 66-voudig international was transfervrij na de ontbinding van zijn contract bij het Turkse Trabzonspor. Hij ondertekende bij Lille een overeenkomst voor twee seizoenen.
"Lille is voor mij de perfecte keuze, zowel sportief als familiaal. De nabijheid van België doet me thuis voelen", zei Meunier op de clubwebsite. "Met mijn ervaring wil ik de jonge spelers begeleiden in de kleedkamer. Ik wil ze helpen om 100 procent gefocust te zijn op het sportieve succes van de club. Ik kan niet wachten om mijn nieuwe teamgenoten en de fans te ontmoeten."
Meunier had bij Trabzonspor nog een contract tot de zomer van 2025 en maakte gebruik van een clausule. Trabzonspor was het daar niet mee eens en kondigde aan stappen te ondernemen. "Met betrekking tot de ontbinding van het contract is een juridische procedure gestart tegen alle betrokken partijen, in het bijzonder tegen Meunier", schreef de club in een verklaring. Of die procedure nu is beëindigd, is onduidelijk.
Meunier kwam op het afgelopen EK voetbal niet in actie door een blessure die hij opliep in de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg. De rechtsback speelde eerder in Frankrijk voor Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
7 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
23 uur geleden