Belgisch international Meunier gaat spelen voor het Franse Lille
LILLE (ANP/BELGA) - De Belgische verdediger Thomas Meunier (32) vervolgt zijn voetballoopbaan bij het Franse Lille. De 66-voudig international was transfervrij na de ontbinding van zijn contract bij het Turkse Trabzonspor. Hij ondertekende bij Lille een overeenkomst voor twee seizoenen.
"Lille is voor mij de perfecte keuze, zowel sportief als familiaal. De nabijheid van België doet me thuis voelen", zei Meunier op de clubwebsite. "Met mijn ervaring wil ik de jonge spelers begeleiden in de kleedkamer. Ik wil ze helpen om 100 procent gefocust te zijn op het sportieve succes van de club. Ik kan niet wachten om mijn nieuwe teamgenoten en de fans te ontmoeten."
Meunier had bij Trabzonspor nog een contract tot de zomer van 2025 en maakte gebruik van een clausule. Trabzonspor was het daar niet mee eens en kondigde aan stappen te ondernemen. "Met betrekking tot de ontbinding van het contract is een juridische procedure gestart tegen alle betrokken partijen, in het bijzonder tegen Meunier", schreef de club in een verklaring. Of die procedure nu is beëindigd, is onduidelijk.
Meunier kwam op het afgelopen EK voetbal niet in actie door een blessure die hij opliep in de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg. De rechtsback speelde eerder in Frankrijk voor Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
9 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
9 uur geleden