Belgisch international Meunier gaat spelen voor het Franse Lille
LILLE (ANP/BELGA) - De Belgische verdediger Thomas Meunier (32) vervolgt zijn voetballoopbaan bij het Franse Lille. De 66-voudig international was transfervrij na de ontbinding van zijn contract bij het Turkse Trabzonspor. Hij ondertekende bij Lille een overeenkomst voor twee seizoenen.
"Lille is voor mij de perfecte keuze, zowel sportief als familiaal. De nabijheid van België doet me thuis voelen", zei Meunier op de clubwebsite. "Met mijn ervaring wil ik de jonge spelers begeleiden in de kleedkamer. Ik wil ze helpen om 100 procent gefocust te zijn op het sportieve succes van de club. Ik kan niet wachten om mijn nieuwe teamgenoten en de fans te ontmoeten."
Meunier had bij Trabzonspor nog een contract tot de zomer van 2025 en maakte gebruik van een clausule. Trabzonspor was het daar niet mee eens en kondigde aan stappen te ondernemen. "Met betrekking tot de ontbinding van het contract is een juridische procedure gestart tegen alle betrokken partijen, in het bijzonder tegen Meunier", schreef de club in een verklaring. Of die procedure nu is beëindigd, is onduidelijk.
Meunier kwam op het afgelopen EK voetbal niet in actie door een blessure die hij opliep in de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg. De rechtsback speelde eerder in Frankrijk voor Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
10 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
12 uur geleden