Belgisch goud en zilver op vijfkamp EK indoor, Broersen tiende
TORUN (ANP) - De Belgische meerkampster Nafissatou Thiam heeft op de EK indooratletiek in het Poolse Torun de vijfkamp op haar naam geschreven. De 26-jarige olympisch kampioene kwam op de afsluitende 800 meter ver achter de Hongaarse winnares Xenia Krizsan over de finish, maar had op de vier voorgaande onderdelen zo'n riante voorsprong opgebouwd, dat het goud haar niet meer uit de handen glipte. Haar landgenote Noor Vidts verraste met het zilver. Krizsan behaalde het brons.
Het was lang onzeker of Thiam wel kon meedoen in Torun vanwege een positieve coronatest, maar de regerend wereld- en Europees kampioen op de zevenkamp testte tijdig negatief. Ze kwam uit op 4904 punten, een Belgisch record. Vidts noteerde 4791 punten. Thiam won het hoogspringen (1,89), het kogelstoten (15,16) en het verspringen (6,60).
Nadine Broersen eindigde als tiende en laatste. De Dongense stond na drie onderdelen nog vierde, maar door drie ongeldige pogingen bij het verspringen bleef ze zonder punten op dat onderdeel en was een medaille niet meer haalbaar. De voormalig wereldkampioene (2014) maakte de vijfkamp toch af; ze werd tiende op de 800 meter in 2.21,97.
De pas 20-jarige Noor Jakob Ingebrigtsen won met overmacht de finale van de 1500 meter, maar de regerend Europees kampioen outdoor werd na afloop gediskwalificeerd. Hij had in het begin van de race zijn voet naast de binnenbaan gezet en dat is tegen de regels. De Poolse vedette Marcin Lewandowski schoof op in de uitslag en kreeg het goud. De 33-jarige Lewandowski prolongeerde zo zijn titel.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
3 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
7 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
10 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden