Belgisch elftal kan in oefenwedstrijd niet winnen van Ieren
DUBLIN (ANP) - Het Belgisch voetbalelftal is in een oefeninterland tegen Ierland blijven steken op een gelijkspel. De gelegenheidsploeg van bondscoach Domenico Tedesco kwam niet verder dan 0-0 in het Aviva Stadium in Dublin.
België speelde zonder Romelu Lukaku en de afwezige Kevin De Bruyne tegen de Ieren die zich in de groep met Nederland en Frankrijk niet wisten te plaatsen voor het EK in Duitsland. Met Matz Sels in het doel en jonge spelers als Arthur Vermeeren, Aster Vranckx en PSV'er Johan Bakayoko oogden de 'Rode Duivels' onwennig, vooral in de eerste helft.
Chiedozie Ogbene kreeg in de openingsfase voor Ierland een grote kans na balverlies van Wout Faes, maar schoot in het zijnet. Ierland mocht zelfs een strafschop nemen nadat Vermeeren de bal volgens de scheidsrechter via zijn lichaam tegen de hand had gekregen. Sels stopte de zwak ingeschoten strafschop van Evan Ferguson.
In de tweede helft bleef het spel slordig en het tempo laag. Pas met een snelle aanval over rechts van de voor Bakayoko ingevallen Dodi Lukebakio werd België in de 75e minuut gevaarlijk. Thomas Meunier zag zijn schot gestopt worden door doelman Caoimhin Kelleher.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
4 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
7 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
7 uur geleden