Belgisch elftal kan in oefenwedstrijd niet winnen van Ieren
DUBLIN (ANP) - Het Belgisch voetbalelftal is in een oefeninterland tegen Ierland blijven steken op een gelijkspel. De gelegenheidsploeg van bondscoach Domenico Tedesco kwam niet verder dan 0-0 in het Aviva Stadium in Dublin.
België speelde zonder Romelu Lukaku en de afwezige Kevin De Bruyne tegen de Ieren die zich in de groep met Nederland en Frankrijk niet wisten te plaatsen voor het EK in Duitsland. Met Matz Sels in het doel en jonge spelers als Arthur Vermeeren, Aster Vranckx en PSV'er Johan Bakayoko oogden de 'Rode Duivels' onwennig, vooral in de eerste helft.
Chiedozie Ogbene kreeg in de openingsfase voor Ierland een grote kans na balverlies van Wout Faes, maar schoot in het zijnet. Ierland mocht zelfs een strafschop nemen nadat Vermeeren de bal volgens de scheidsrechter via zijn lichaam tegen de hand had gekregen. Sels stopte de zwak ingeschoten strafschop van Evan Ferguson.
In de tweede helft bleef het spel slordig en het tempo laag. Pas met een snelle aanval over rechts van de voor Bakayoko ingevallen Dodi Lukebakio werd België in de 75e minuut gevaarlijk. Thomas Meunier zag zijn schot gestopt worden door doelman Caoimhin Kelleher.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
14 uur geleden