Belgisch-Britse tiener (17) vliegt als jongste solo wereld rond
SOFIA (ANP) - Een Belgisch-Britse tiener heeft met een monstersolovlucht rond de wereld net als zijn oudere zus een record gevestigd. Mack Rutherford, die onderweg zijn zeventiende verjaardag vierde, vloog als jongste ooit in zijn eentje de wereld rond.
Rutherford landde woensdagmiddag in Bulgarije, waar hij vijf maanden geleden was vertrokken. Hij boekte daarmee meteen twee records. Hij is de jongste die helemaal alleen de wereld rond is gevlogen en de jongste die deze vliegreis heeft volbracht in een zogeheten ultralicht vliegtuigje.
Dat laatste record pakte Mack af van zijn drie jaar oudere zus Zara. Die deed hem afgelopen januari het kunstje voor en is nog altijd de jongste pilote die alleen en in een zelfde minivliegtuigje de wereld rondde.
Tegenslag
De jongste Rutherford, die zijn teddybeer meenam aan boord, vloog over 52 landen en vijf werelddelen in zijn Shark ultralight, met een kruissnelheid van zo'n 300 kilometer per uur. Hij moest het door tegenslag langer zien vol te houden dan de geplande twee tot drie maanden. Hij moest moessonregens, zandstormen en ander extreem weer doorstaan, maar liep vooral vertraging op door bureaucratische rompslomp.
Broer en zus Rutherford komen uit een familie die gek is van vliegen. Hun Britse vader is een voormalige legerpiloot die gestationeerd was in België. Hun West-Vlaamse moeder vliegt in haar vrije tijd en ook een opa en een overgrootvader waren piloot.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
40 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
8 uur geleden