Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België zwaait Merkel met afscheidsconcert uit

België zwaait Merkel met afscheidsconcert uit

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België zwaait vertrekkend bondskanselier Angela Merkel uit met een uitgebreid afscheidsprogramma. Premier Alexander De Croo heeft haar voor volgende week vrijdag in Brussel uitgenodigd voor een officieel bezoek. Daarbij hoort een ontvangst bij koning Filip op het Kasteel van Laken en een speciaal concert dat wordt verzorgd door componist en dirigent Dirk Brossé.

De eerste minister wil met het programma de belangrijke rol markeren die de Duitse bondskanselier de afgelopen zestien jaar heeft vervuld, aldus De Croos woordvoerder. Merkel wordt met militaire eer ontvangen in het Egmontpaleis, een voormalig stadspaleis dat tegenwoordig dient als ontvangst- en receptieruimte voor het ministerie van Buitenlandse Zaken. Er zal ook nog even worden vergaderd.

's Avonds neemt De Croo de 67-jarige Duitse mee naar het Paleis voor Schone Kunsten Bozar. Dirigent Brossé brengt er samen met het kamerorkest Prima La Musica composities van Mozart, Beethoven, Brossé zelf en Toots Thielemans, "muziek die symbool staat voor vrijheid, verbondenheid en dankbaarheid."

Meer uit Buitenland

Franse lagerhuis stemt voor uitstel omstreden pensioenhervorming

PARIJS (ANP) - Het Franse parlement heeft ingestemd met het uitstellen van een omstreden pensioenhervorming. De Assemblée Nationale nam een voorstel daarover met 255 stemmen aan, 146 parlementariërs stemden tegen.

9 minuten geleden
EU hoopvol tijdens eerste persconferentie op klimaattop

BELÉM (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten in de eerste dagen al grote meningsverschillen overbruggen, maar ze beginnen "bruggen te slaan". Dat zei klimaatadviseur Jacob Werksman van de Europese Commissie woensdag op de eerste persconferentie van de Europese Unie tijdens de klimaattop in de Braziliaanse stad Belém.

1 uur geleden
NYT: nieuwe Epstein-mails suggereren dat Trump wist van misbruik

WASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.

2 uur geleden
Dode na heroplevering geweld bij grens Thailand en Cambodja

BANGKOK/PHNOM PENH (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja beschuldigen elkaar van een heropleving van geweld aan de grens. Cambodja zegt dat Thaise militairen woensdag het vuur hebben geopend, waarbij een dode en drie gewonden zijn gevallen.

3 uur geleden
Rusland: troepen Oekraïne verdreven uit dorp bij Pokrovsk

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt het Oekraïense leger te hebben verdreven uit Soechy Jar. Dat kleine dorp ligt ten zuiden van de belegerde steden Pokrovsk en Myrnohrad.

4 uur geleden
Israël: Trump vraagt om gratie voor Netanyahu in brief

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een presidentieel pardon krijgt. Trump heeft een officiële brief gestuurd met die boodschap, zegt het kantoor van de Israëlische president. Netanyahu staat terecht in meerdere corruptiezaken, omdat hij onder meer dure cadeaus zou hebben ontvangen van rijke Israëliërs.

4 uur geleden
Tientallen vermist na kapseizen migrantenboot bij Libië

TRIPOLI (ANP/AFP) - Bij het kapseizen van een migrantenboot voor de kust van Libië zijn vermoedelijk tientallen mensen omgekomen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn 42 mensen vermist. De VN-organisatie gaat ervan uit dat zij niet meer in leven zijn.

5 uur geleden