België zonder topscorer Lukaku tegen IJsland
BRUSSEL (ANP) - België moet het dinsdag in de thuiswedstrijd tegen IJsland voor de Nations League doen zonder de trefzekere aanvaller Romelu Lukaku. De Belgische topschutter aller tijden krijgt rust. Hij speelde enkele weken geleden nog met Internazionale de finale van de Europa League, waarin nipt werd verloren van FC Sevilla. Nadien kreeg Lukaku nog amper de tijd om vakantie te vieren.
"We wisten vooraf dat Romelu maar één wedstrijd zou kunnen meedoen.Tegen IJsland speelt hij dus niet", liet bondscoach Roberto Martínez weten. Lukaku speelde afgelopen zaterdag in Kopenhagen tegen Denemarken (0-2) nog de gehele wedstrijd.
Als vervanger van Lukaku werd Michy Batshuayi opgeroepen. De 26-jarige spits van Chelsea nam twee jaar geleden in de thuiszege tegen IJsland (2-0) namens België beide doelpunten voor zijn rekening. Ook spelmaker Kevin De Bruyne is in Brussel weer van de partij. De middenvelder van Manchester City miste het duel in Denemarken vanwege de geboorte van zijn derde kind.
Brandon Mechele viel maandag weg uit de Belgische selectie. De 27-jarige verdediger van Club Brugge testte positief op het coronavirus. Hij dient nu minimaal een week thuis in quarantaine te gaan. Mechele mist daardoor in elk geval de komende competitiewedstrijd tegen Waasland-Beveren. Hij is de eerste Belgische international die officieel besmet is geraakt met het longvirus.
Meer uit Voetbal
BREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.
33 minuten geledenSAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
20 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
22 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geleden