België zonder topscorer Lukaku tegen IJsland
BRUSSEL (ANP) - België moet het dinsdag in de thuiswedstrijd tegen IJsland voor de Nations League doen zonder de trefzekere aanvaller Romelu Lukaku. De Belgische topschutter aller tijden krijgt rust. Hij speelde enkele weken geleden nog met Internazionale de finale van de Europa League, waarin nipt werd verloren van FC Sevilla. Nadien kreeg Lukaku nog amper de tijd om vakantie te vieren.
"We wisten vooraf dat Romelu maar één wedstrijd zou kunnen meedoen.Tegen IJsland speelt hij dus niet", liet bondscoach Roberto Martínez weten. Lukaku speelde afgelopen zaterdag in Kopenhagen tegen Denemarken (0-2) nog de gehele wedstrijd.
Als vervanger van Lukaku werd Michy Batshuayi opgeroepen. De 26-jarige spits van Chelsea nam twee jaar geleden in de thuiszege tegen IJsland (2-0) namens België beide doelpunten voor zijn rekening. Ook spelmaker Kevin De Bruyne is in Brussel weer van de partij. De middenvelder van Manchester City miste het duel in Denemarken vanwege de geboorte van zijn derde kind.
Brandon Mechele viel maandag weg uit de Belgische selectie. De 27-jarige verdediger van Club Brugge testte positief op het coronavirus. Hij dient nu minimaal een week thuis in quarantaine te gaan. Mechele mist daardoor in elk geval de komende competitiewedstrijd tegen Waasland-Beveren. Hij is de eerste Belgische international die officieel besmet is geraakt met het longvirus.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
11 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
13 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
21 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
21 uur geleden