België zet opnieuw leger in voor coronahulp ziekenhuizen
BRUSSEL (ANP) - Belgische militairen worden opnieuw ingezet om ziekenhuizen bij te staan in het verwerken van de stroom Covid-19-patiënten. Onder meer het Universitair Ziekenhuis in Antwerpen en het ziekenhuis in het Waalse Zinnik doen een beroep op de hulp van het leger, maar ook woonzorgcentra worden door de coronadrukte geholpen, schrijven Belgische media. Het Militair Hospitaal in Neder-Over-Heembeek bereidt zich voor om alle Belgische brandwondenpatiënten over te nemen zodat er in de burgerziekenhuizen extra bedden vrijkomen voor coronapatiënten.
Defensie beraadt zich nog over andere aanvragen voor steun, zegt het kabinet van minister van Defensie Ludivine Dedonder tegen de Vlaamse krant De Morgen. Tijdens eerdere grote uitbraken zijn op sommige dagen meer dan vijfhonderd militairen ingezet om de verwerking van patiënten in goede banen te leiden, door bijvoorbeeld te helpen bij vervoer en de inzet van verpleegkundigen.
Het Overlegcomité van de Belgische regeringen komt woensdag bijeen om over extra maatregelen te beslissen nu de besmettingen en ziekenhuisopnames weer hand over hand toenemen in het land.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
37 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
2 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
8 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
8 uur geleden