België zet meer vaart achter inentingscampagne
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De inenting van Belgen tegen het coronavirus moet worden versneld, erkent de Belgische regering. Het vaccinatieplan wordt aangepast. Personeel van bijvoorbeeld oudereninstellingen wordt eerder ingeënt.
België begint woensdag officieel met de vaccinatiecampagne, al is de eerste prik al in de kerstvakantie gezet en is Brussel dinsdag vast van start gegaan. Er klinkt steeds meer kritiek op het trage verloop. België behoort tot de Europese achterhoede, al moet buurland Nederland zelfs nog helemaal beginnen.
De vaccins van BioNTech en Pfizer die inmiddels aan België zijn geleverd "moeten zo snel mogelijk allemaal gebruikt worden", zei zorgminister Frank Vandenbroucke dinsdag in het parlement. Hij wil voorkomen dat er vaccins "ergens in een diepvries blijven liggen".
Nieuw plan van aanpak
De werkgroep die de vaccinatiecampagne aanstuurt gaat nu een nieuw plan van aanpak uitwerken. Dat moet vanaf volgende week worden uitgevoerd.
Dan krijgen ook de eerste werknemers van oudereninstellingen een prik, en niet pas zodra alle bewoners eind januari zijn ingeënt, schrijft Het Laatste Nieuws. Fabrikant Pfizer heeft verzekerd dat België op gestage leveringen kan rekenen, zegt de Vlaamse regering tegen de krant. Daardoor is het niet langer nodig een voorraad achter de hand te houden voor de noodzakelijke tweede vaccindosis voor rusthuisbewoners.
De vaccinatiecampagne is "om goede redenen" voorzichtig van start gegaan, zei Vandenbroucke dinsdag. "Maar nu moeten we maximaal vooruit gaan."
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
9 uur geleden