Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België zet imam grootste moskee land uit om veiligheidsredenen

België zet imam grootste moskee land uit om veiligheidsredenen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België heeft in oktober vorig jaar het verblijfsrecht ingetrokken van Mohamed Toujgani, hoofdimam van de Al Khalil-moskee in Molenbeek, de grootste moskee van het land. Staatssecretaris voor Asiel en Migratie Sammy Mahdi deed dat na "signalen van een ernstig gevaar voor de nationale veiligheid", bevestigt hij na berichtgeving door VRT Nieuws.

Mahdi nam de beslissing naar eigen zeggen "niet lichtzinnig" op basis van informatie van de veiligheidsdiensten. Toujgani, die niet de Belgische maar de Marokkaanse nationaliteit heeft, kreeg het bevel om het land te verlaten en moet zich de komende tien jaar houden aan een inreisverbod. Hij is ondertussen niet meer in België, maar zijn vrouw en kinderen mogelijk wel.

"Hiermee willen we een signaal uitsturen", zegt Mahdi tegen VRT. "Wie haat zaait, onze samenleving verdeelt en een bedreiging vormt voor onze veiligheid, is niet welkom in ons land. Vandaag niet, maar ook de komende jaren niet". In een persbericht licht de staatssecretaris toe: "Wij hebben in het verleden te veel speelruimte gegeven aan radicale predikers. Deze man was wellicht de meest invloedrijke prediker in België."

Mohamed Toujgani verbleef sinds 1982 in België maar sprak geen Nederlands of Frans. In 2019 dook een tien jaar oud filmpje op waarin hij opriep tot het verbranden van joden.

Meer uit Buitenland

Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

37 minuten geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

38 minuten geleden
Meer dan 20.000 Israëliërs teruggekeerd naar huis sinds oorlog

TEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.

39 minuten geleden
Israël raadt bevolking zuidelijke wijken Beiroet aan weg te gaan

JERUZALEM/BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft iedereen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet opgedragen er weg te gaan. Talrijke mensen zijn meteen op de vlucht geslagen, meldt het Franse persbureau AFP.

42 minuten geleden
EU en Golfstaten veroordelen aanvallen Iran, die moeten gestaakt

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en hun collega's van de Samenwerkingsraad van de Golfstaten (GCC) veroordelen de "ongerechtvaardigde Iraanse aanvallen" op de Golfstaten "ten zeerste", stellen de EU en GCC donderdag in een gezamenlijke verklaring. Die aanvallen bedreigen de regionale en mondiale veiligheid, stellen zij. De EU en GCC roepen Iran op de aanvallen onmiddellijk te staken.

55 minuten geleden
Staatspersbureau Iran: dodental oorlog opgelopen tot 1230

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - In Iran zijn 1230 doden gevallen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land, meldt het Iraanse staatspersbureau Tasnim. De Verenigde Staten en Israël vallen Iran sinds zaterdag aan.

2 uur geleden
Sri Lanka meldt dat nog een Iraans marineschip nadert

COLOMBO (ANP/AFP) - Een tweede Iraans marineschip bevindt zich vlak buiten de territoriale wateren van Sri Lanka. Dat meldde een Sri Lankaanse minister in het parlement, zonder verder in detail te treden. Een ander Iraans oorlogsschip werd deze week door een Amerikaanse onderzeeër tot zinken gebracht bij de eilandstaat.

2 uur geleden