Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België verwacht volgende week bijna helemaal van het slot te gaan

België verwacht volgende week bijna helemaal van het slot te gaan

BRUSSEL (ANP) - België kan het leeuwendeel van de resterende coronamaatregelen volgende week vrijdag intrekken, verwacht 'coronaminister' Frank Vandenbroucke. Het nachtleven kan dan weer open, cafés en restaurants mogen onbeperkt openblijven en evenementen en optredens kunnen weer bijna als vanouds.

België heeft de piek van de omikrongolf alweer ruim twee weken achter zich. Vandenbroucke rekent erop dat het aantal Belgen dat door het coronavirus in ziekenhuis of zelfs op de intensive care belandt vóór 18 februari genoeg is gedaald om terug te schakelen van rood naar oranje op de zogeheten coronabarometer. Daardoor kan hij vrijdag, als de zes Belgische regeringen weer bijeenkomen over het coronabeleid, dat al wel aankondigen. "Dan kan iedereen zich voorbereiden", zegt de minister op de Belgische nieuwszender Radio 1.

Het kan ook echt niet langer duren, vinden vertegenwoordigers van het nachtleven. Zij vragen de laatste weken steeds luider om weer aan de slag te mogen en gaan naar eigen zeggen hoe dan ook volgende week vrijdag weer open. Ze wijzen erop dat het clubseizoen in mei al weer afloopt.

Clubs en discotheken moeten bezoekers onder de Belgische code oranje nog wel om een coronatoegangsbewijs vragen. Bezoekers hoeven geen mondkapje op, net als in cafés en restaurants. Die hoeven ook niet langer om middernacht te sluiten. Concert-, festival- en feestgangers zijn niet meer verplicht te blijven zitten.

Meer uit Buitenland

Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.

20 minuten geleden
Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.

21 minuten geleden
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

1 uur geleden
Charles dringt aan op westerse eenheid in toespraak Congres VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.

2 uur geleden
Oud-FBI-directeur Comey aangeklaagd voor bedreigen president

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.

4 uur geleden
Trump haalt uit naar Duitse bondskanselier Merz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.

4 uur geleden
Bultrug Timmy onderweg naar de Noordzee

WISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.

5 uur geleden