België verwacht volgende week bijna helemaal van het slot te gaan
BRUSSEL (ANP) - België kan het leeuwendeel van de resterende coronamaatregelen volgende week vrijdag intrekken, verwacht 'coronaminister' Frank Vandenbroucke. Het nachtleven kan dan weer open, cafés en restaurants mogen onbeperkt openblijven en evenementen en optredens kunnen weer bijna als vanouds.
België heeft de piek van de omikrongolf alweer ruim twee weken achter zich. Vandenbroucke rekent erop dat het aantal Belgen dat door het coronavirus in ziekenhuis of zelfs op de intensive care belandt vóór 18 februari genoeg is gedaald om terug te schakelen van rood naar oranje op de zogeheten coronabarometer. Daardoor kan hij vrijdag, als de zes Belgische regeringen weer bijeenkomen over het coronabeleid, dat al wel aankondigen. "Dan kan iedereen zich voorbereiden", zegt de minister op de Belgische nieuwszender Radio 1.
Het kan ook echt niet langer duren, vinden vertegenwoordigers van het nachtleven. Zij vragen de laatste weken steeds luider om weer aan de slag te mogen en gaan naar eigen zeggen hoe dan ook volgende week vrijdag weer open. Ze wijzen erop dat het clubseizoen in mei al weer afloopt.
Clubs en discotheken moeten bezoekers onder de Belgische code oranje nog wel om een coronatoegangsbewijs vragen. Bezoekers hoeven geen mondkapje op, net als in cafés en restaurants. Die hoeven ook niet langer om middernacht te sluiten. Concert-, festival- en feestgangers zijn niet meer verplicht te blijven zitten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
4 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
8 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
11 uur geleden