Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België verwacht volgende week bijna helemaal van het slot te gaan

België verwacht volgende week bijna helemaal van het slot te gaan

BRUSSEL (ANP) - België kan het leeuwendeel van de resterende coronamaatregelen volgende week vrijdag intrekken, verwacht 'coronaminister' Frank Vandenbroucke. Het nachtleven kan dan weer open, cafés en restaurants mogen onbeperkt openblijven en evenementen en optredens kunnen weer bijna als vanouds.

België heeft de piek van de omikrongolf alweer ruim twee weken achter zich. Vandenbroucke rekent erop dat het aantal Belgen dat door het coronavirus in ziekenhuis of zelfs op de intensive care belandt vóór 18 februari genoeg is gedaald om terug te schakelen van rood naar oranje op de zogeheten coronabarometer. Daardoor kan hij vrijdag, als de zes Belgische regeringen weer bijeenkomen over het coronabeleid, dat al wel aankondigen. "Dan kan iedereen zich voorbereiden", zegt de minister op de Belgische nieuwszender Radio 1.

Het kan ook echt niet langer duren, vinden vertegenwoordigers van het nachtleven. Zij vragen de laatste weken steeds luider om weer aan de slag te mogen en gaan naar eigen zeggen hoe dan ook volgende week vrijdag weer open. Ze wijzen erop dat het clubseizoen in mei al weer afloopt.

Clubs en discotheken moeten bezoekers onder de Belgische code oranje nog wel om een coronatoegangsbewijs vragen. Bezoekers hoeven geen mondkapje op, net als in cafés en restaurants. Die hoeven ook niet langer om middernacht te sluiten. Concert-, festival- en feestgangers zijn niet meer verplicht te blijven zitten.

Meer uit Buitenland

VS riskeren woede China met grote wapenverkoop aan Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.

31 minuten geleden
VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

11 uur geleden
Braziliaanse president: nu of nooit voor handelsdeal EU

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.

11 uur geleden
Zelensky naar EU-top in Brussel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.

12 uur geleden
Poolse oud-minister aangeklaagd om rol in onderzoek vliegramp

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.

16 uur geleden
VK gaat miljarden van Russische miljardair naar Oekraïne sturen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.

16 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vertrokken uit Noorwegen

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.

16 uur geleden