België verkoopt groot deel belang in BNP Paribas
PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Belgische overheid verkoopt een fors deel van haar belang in de Franse bank BNP Paribas. Het geld dat dit oplevert willen de Belgen in andere "strategische" beleggingen steken, meldt het ministerie van Financiën.
België verwierf na het uitbreken van de financiële crisis van 2008 een belang in BNP Paribas, dat nu een van de grootste banken van de eurozone is. Dat kwam doordat BNP Paribas de Belgische onderdelen kocht van de bank Fortis, wat onderdeel was van een reddingsactie van de overheid.
De Federale Participatie- en Investeringsmaatschappij (FPIM), die de staatsdeelnemingen van België beheert, laat nu weten dit belang terug te willen brengen van 7,8 procent naar 5,1 procent. Door iets meer dan 5 procent van alle aandelen in bezit te houden behoudt de Belgische regering nog invloed op het bestuur van de bank.
Minister van Financiën Vincent Van Peteghem zei in een radio-interview dat de opbrengsten van zo'n 2 miljard euro naar strategische investeringen in andere bedrijven gaan. Het gaat dan om deelnemingen in de verzekeraar Ageas en de financieel dienstverlener Euroclear, die grote transacties in bijvoorbeeld aandelen afhandelt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
2 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
5 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.
7 uur geleden