België verkoopt groot deel belang in BNP Paribas
PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Belgische overheid verkoopt een fors deel van haar belang in de Franse bank BNP Paribas. Het geld dat dit oplevert willen de Belgen in andere "strategische" beleggingen steken, meldt het ministerie van Financiën.
België verwierf na het uitbreken van de financiële crisis van 2008 een belang in BNP Paribas, dat nu een van de grootste banken van de eurozone is. Dat kwam doordat BNP Paribas de Belgische onderdelen kocht van de bank Fortis, wat onderdeel was van een reddingsactie van de overheid.
De Federale Participatie- en Investeringsmaatschappij (FPIM), die de staatsdeelnemingen van België beheert, laat nu weten dit belang terug te willen brengen van 7,8 procent naar 5,1 procent. Door iets meer dan 5 procent van alle aandelen in bezit te houden behoudt de Belgische regering nog invloed op het bestuur van de bank.
Minister van Financiën Vincent Van Peteghem zei in een radio-interview dat de opbrengsten van zo'n 2 miljard euro naar strategische investeringen in andere bedrijven gaan. Het gaat dan om deelnemingen in de verzekeraar Ageas en de financieel dienstverlener Euroclear, die grote transacties in bijvoorbeeld aandelen afhandelt.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
10 uur geleden