België verbiedt vrijheidskonvooien en controleert aan grens
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De autoriteiten van Brussel verbieden een Konvooi van de Vrijheid op hun grondgebied. Het verbod wordt bovendien uitgebreid tot het hele land. Er komen ook grenscontroles om te voorkomen dat vrachtwagenchauffeurs toch proberen op te stomen. Daarvoor wordt de federale politie ingeschakeld, blijkt uit een gezamenlijke mededeling.
Het verbod in Brussel komt in navolging van dat van de Parijse politie, die geen manifestaties in de Franse hoofdstad toestaat met vrachtauto's en andere voertuigen van 11 tot 14 februari. Op sociale media wordt sinds enkele dagen opgeroepen tot een truckersprotest dit weekend in Parijs tegen coronamaatregelen en maandag in Brussel onder de noemer European Freedom Convoy.
Er is volgens de mededeling van de minister van Binnenlandse Zaken, de minister-president van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de burgemeester van Brussel besloten tot het verbod omdat er geen aanvraag voor het truckersprotest is ingediend. Ze willen met het verbod "de blokkering" van Brussel voorkomen. De politie had al opgeroepen de hoofdstad vanaf zondagnamiddag te mijden met de auto.
Het Konvooi van de Vrijheid ontstond in Canada. Truckers verlamden de hoofdstad Ottawa meer dan een week uit protest tegen de vaccinatieplicht voor Canadese vrachtwagenchauffeurs die de grens met de Verenigde Staten willen oversteken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
3 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
14 uur geleden