België verbiedt vrijheidskonvooien en controleert aan grens
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De autoriteiten van Brussel verbieden een Konvooi van de Vrijheid op hun grondgebied. Het verbod wordt bovendien uitgebreid tot het hele land. Er komen ook grenscontroles om te voorkomen dat vrachtwagenchauffeurs toch proberen op te stomen. Daarvoor wordt de federale politie ingeschakeld, blijkt uit een gezamenlijke mededeling.
Het verbod in Brussel komt in navolging van dat van de Parijse politie, die geen manifestaties in de Franse hoofdstad toestaat met vrachtauto's en andere voertuigen van 11 tot 14 februari. Op sociale media wordt sinds enkele dagen opgeroepen tot een truckersprotest dit weekend in Parijs tegen coronamaatregelen en maandag in Brussel onder de noemer European Freedom Convoy.
Er is volgens de mededeling van de minister van Binnenlandse Zaken, de minister-president van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de burgemeester van Brussel besloten tot het verbod omdat er geen aanvraag voor het truckersprotest is ingediend. Ze willen met het verbod "de blokkering" van Brussel voorkomen. De politie had al opgeroepen de hoofdstad vanaf zondagnamiddag te mijden met de auto.
Het Konvooi van de Vrijheid ontstond in Canada. Truckers verlamden de hoofdstad Ottawa meer dan een week uit protest tegen de vaccinatieplicht voor Canadese vrachtwagenchauffeurs die de grens met de Verenigde Staten willen oversteken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.
5 uur geleden