Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België verbiedt vrijheidskonvooien en controleert aan grens

België verbiedt vrijheidskonvooien en controleert aan grens

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De autoriteiten van Brussel verbieden een Konvooi van de Vrijheid op hun grondgebied. Het verbod wordt bovendien uitgebreid tot het hele land. Er komen ook grenscontroles om te voorkomen dat vrachtwagenchauffeurs toch proberen op te stomen. Daarvoor wordt de federale politie ingeschakeld, blijkt uit een gezamenlijke mededeling.

Het verbod in Brussel komt in navolging van dat van de Parijse politie, die geen manifestaties in de Franse hoofdstad toestaat met vrachtauto's en andere voertuigen van 11 tot 14 februari. Op sociale media wordt sinds enkele dagen opgeroepen tot een truckersprotest dit weekend in Parijs tegen coronamaatregelen en maandag in Brussel onder de noemer European Freedom Convoy.

Er is volgens de mededeling van de minister van Binnenlandse Zaken, de minister-president van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de burgemeester van Brussel besloten tot het verbod omdat er geen aanvraag voor het truckersprotest is ingediend. Ze willen met het verbod "de blokkering" van Brussel voorkomen. De politie had al opgeroepen de hoofdstad vanaf zondagnamiddag te mijden met de auto.

Het Konvooi van de Vrijheid ontstond in Canada. Truckers verlamden de hoofdstad Ottawa meer dan een week uit protest tegen de vaccinatieplicht voor Canadese vrachtwagenchauffeurs die de grens met de Verenigde Staten willen oversteken.

Meer uit Buitenland

Saudi-Arabië leidt aanval op wapens voor separatisten Jemen

RIYAD (ANP/AFP) - Een door Saudi-Arabië geleide coalitie heeft een aanval uitgevoerd op de Jemenitische haven al-Mukalla waar een grote lading wapens en gevechtsvoertuigen werd uitgeladen die bestemd was voor separatisten. De vracht zou afkomstig zijn geweest uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat land steunt de separatisten die onlangs twee strategische gebieden hebben ingenomen.

41 minuten geleden
China houdt tweede dag van grootschalige oefeningen bij Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.

3 uur geleden
Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

5 uur geleden
Zelensky: zonder steun van de VS kunnen we de oorlog niet winnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.

5 uur geleden
Schutters Bondi Beach handelden alleen, zegt politie

SYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.

5 uur geleden
Bouw 280 kilometer lang hek op grens Letland en Rusland afgerond

RIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.

11 uur geleden
Trump zegt dat wederopbouw Gaza snel zal beginnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.

12 uur geleden