België trekt premies olympische en paralympische sporters gelijk
BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat paralympische sporters even hoge premies geven als olympische sporters. Vanaf Parijs 2024 krijgen de sporters die meedoen aan de Olympische en Paralympische Spelen dezelfde beloning. Australië besloot in september al om de beloningen voor goud, zilver en brons gelijk te trekken.
De Belgische staatssecretaris Sammy Mahdi, die onder meer verantwoordelijk is voor de Nationale Loterij, kondigde bij de presentatie van zijn beleidsnota aan hetzelfde te gaan doen. "Op de vraag 'wat was je mooiste verwezenlijking vanuit de bevoegdheid van de Nationale Loterij?', ligt mijn antwoord nu al klaar", schrijft Mahdi op Twitter. "Vanaf Parijs 2024 krijgen al onze topatleten dezelfde premie. Eindelijk."
Op de Spelen van afgelopen zomer in Tokio leverden goud, zilver en brons de olympische sporters uit België respectievelijk 50.000, 30.000 en 20.000 euro op. De paralympiërs kregen respectievelijk 15.000, 10.000 en 7500 euro voor een plek op het podium.
Logisch
"Ik vind het heel belangrijk dat er geen onderscheid wordt gemaakt tussen olympische en paralympische atleten", zegt Mahdi. "Alle atleten werken bijzonder hard naar de Spelen toe en leveren knappe sportieve prestaties. Het is dan ook logisch dat hun inspanningen op eenzelfde wijze beloond worden. Onze paralympiërs verdienen evenveel respect en waardering als onze olympische atleten."
Sportkoepel NOC*NSF liet onlangs weten dat er in Nederland nog wel verschil is tussen de bonus voor een olympische en een paralympische medaille, maar dat die steeds kleiner wordt. NOC*NSF zegt na de Winterspelen van begin volgend jaar in Beijing het "stelsel van de medaillebonussen te evalueren en bezien of daar een verandering in gewenst is".
NOC*NSF maakt, als het om de ondersteuning van sporters en de bijdragen aan hun trainings- en wedstrijdprogramma’s gaat, geen onderscheid tussen sporters die naar de Olympische of Paralympische Spelen of andere topsportevenementen gaan.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
4 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
6 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
9 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
9 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
14 uur geleden