Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België telt meer dan 8000 coronadoden

België telt meer dan 8000 coronadoden

BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is overleden als gevolg van het coronavirus staat op 8016. De afgelopen 24 uur werden 97 nieuwe sterfgevallen geregistreerd, meldt het nationale crisiscentrum. Van hen overleden er 57 in een ziekenhuis en 40 in een woonzorgcentrum.

In de ziekenhuizen liggen in totaal 3082 coronapatiënten. De afgelopen 24 uur waren er 84 nieuwe opnames, terwijl 63 mensen het ziekenhuis mochten verlaten. Het is de derde dag op rij dat er minder dan honderd mensen met Covid-19 in een hospitaal worden opgenomen. Sinds 15 maart zijn 12.441 patiënten ontslagen uit het ziekenhuis en genezen verklaard. Op de intensive care liggen 646 patiënten, een daling van negen.

Het aantal gerapporteerde besmettingen nam toe met 242 tot 50.509.

Toenemende drukte

Het aantal overlijdens, besmettingen en ziekenhuisopnames vlakt al een tijdje af. Veel bedrijven mochten maandag hun deuren weer openen met inachtneming van de afstandsregels. Ook mag weer wat meer worden gesport. Gezien de langzaam toenemende drukte is in het openbaar vervoer, op stations en bushaltes een mondkapjesplicht van kracht.

De Nationale Veiligheidsraad besloot op 24 april dat als de situatie het toelaat de winkels op 11 mei weer open kunnen. Woensdag komt de raad opnieuw bijeen, waarbij dit besluit naar verwachting wordt bekrachtigd.

Vaste looprichting

Veel winkeliers en gemeenten zijn zich hierop aan het voorbereiden. Zo zal Antwerpen mensen in winkelstraten vragen rechts te wandelen. Oostende stelt eenrichtingsverkeer in voor voetgangers, waarbij sensoren bijhouden hoeveel mensen er lopen. Gent zet ook in op een vaste looprichting of eenrichtingsverkeer, waarbij begeleiders het winkelend publiek aanwijzingen geven.

De Nieuwstraat, de drukste winkelstraat van Brussel, wordt vanaf 11 mei met hekken opgedeeld in twee wandelrichtingen om te voorkomen dat mensen elkaar kruisen. Wel kan hier en daar worden overgestoken naar de andere kant. Er komen ook toegangspoorten waar ontsmettingsgel en informatie over onder meer hygiënemaatregelen is te verkrijgen.

Rijen

Omdat winkels maar beperkt klanten toelaten, is de verwachting dat er buiten rijen zullen ontstaan. Voor andere winkelstraten in de hoofdstad gelden vooralsnog geen maatregelen, maar dat gebeurt wellicht wel als er overlast ontstaat.

De Nationale Veiligheidsraad neemt mogelijk ook een besluit over het al niet doorgaan van sportcompetities.

Meer uit Buitenland

Trump na kritiek: ik betaal tv-spots zelf of met MAGA-geld

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social verklaard dat hij de kosten voor drie recente tv-commercials zelf zal dragen, of zal betalen met geld dat is ingezameld via het politieke comité MAGA. Daarmee reageerde de Amerikaanse president op kritiek over het gebruik van Republikeinse tv-spots waarin hijzelf te zien is en die vlak voor de parlementsverkiezingen van november met belastinggeld werden gefinancierd.

17 minuten geleden
Staat New York roept noodtoestand uit vanwege mazelenuitbraak

ALBANY (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Amerikaanse staat New York, Kathy Hochul, heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege het stijgende aantal mazelengevallen in haar staat. Hochuls decreet stelt New York in staat sneller op de uitbraak te reageren en het testen en vaccineren te versnellen, aldus Hochul in een verklaring.

21 minuten geleden
Nepal staakt zoektocht naar vermisten overstromingen

KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.

8 uur geleden
Omstreden oud-Congresvoorzitter Dennis Hastert (84) overleden

WASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.

9 uur geleden
Meloni wil stem registreren tegen deepfakes en AI

ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).

11 uur geleden
Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

11 uur geleden
15-jarige zwaargewond geraakt bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.

11 uur geleden