België telt meer dan 8000 coronadoden
BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is overleden als gevolg van het coronavirus staat op 8016. De afgelopen 24 uur werden 97 nieuwe sterfgevallen geregistreerd, meldt het nationale crisiscentrum. Van hen overleden er 57 in een ziekenhuis en 40 in een woonzorgcentrum.
In de ziekenhuizen liggen in totaal 3082 coronapatiënten. De afgelopen 24 uur waren er 84 nieuwe opnames, terwijl 63 mensen het ziekenhuis mochten verlaten. Het is de derde dag op rij dat er minder dan honderd mensen met Covid-19 in een hospitaal worden opgenomen. Sinds 15 maart zijn 12.441 patiënten ontslagen uit het ziekenhuis en genezen verklaard. Op de intensive care liggen 646 patiënten, een daling van negen.
Het aantal gerapporteerde besmettingen nam toe met 242 tot 50.509.
Toenemende drukte
Het aantal overlijdens, besmettingen en ziekenhuisopnames vlakt al een tijdje af. Veel bedrijven mochten maandag hun deuren weer openen met inachtneming van de afstandsregels. Ook mag weer wat meer worden gesport. Gezien de langzaam toenemende drukte is in het openbaar vervoer, op stations en bushaltes een mondkapjesplicht van kracht.
De Nationale Veiligheidsraad besloot op 24 april dat als de situatie het toelaat de winkels op 11 mei weer open kunnen. Woensdag komt de raad opnieuw bijeen, waarbij dit besluit naar verwachting wordt bekrachtigd.
Vaste looprichting
Veel winkeliers en gemeenten zijn zich hierop aan het voorbereiden. Zo zal Antwerpen mensen in winkelstraten vragen rechts te wandelen. Oostende stelt eenrichtingsverkeer in voor voetgangers, waarbij sensoren bijhouden hoeveel mensen er lopen. Gent zet ook in op een vaste looprichting of eenrichtingsverkeer, waarbij begeleiders het winkelend publiek aanwijzingen geven.
De Nieuwstraat, de drukste winkelstraat van Brussel, wordt vanaf 11 mei met hekken opgedeeld in twee wandelrichtingen om te voorkomen dat mensen elkaar kruisen. Wel kan hier en daar worden overgestoken naar de andere kant. Er komen ook toegangspoorten waar ontsmettingsgel en informatie over onder meer hygiënemaatregelen is te verkrijgen.
Rijen
Omdat winkels maar beperkt klanten toelaten, is de verwachting dat er buiten rijen zullen ontstaan. Voor andere winkelstraten in de hoofdstad gelden vooralsnog geen maatregelen, maar dat gebeurt wellicht wel als er overlast ontstaat.
De Nationale Veiligheidsraad neemt mogelijk ook een besluit over het al niet doorgaan van sportcompetities.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
3 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
7 uur geleden