Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België telt meer dan 8000 coronadoden

België telt meer dan 8000 coronadoden

BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is overleden als gevolg van het coronavirus staat op 8016. De afgelopen 24 uur werden 97 nieuwe sterfgevallen geregistreerd, meldt het nationale crisiscentrum. Van hen overleden er 57 in een ziekenhuis en 40 in een woonzorgcentrum.

In de ziekenhuizen liggen in totaal 3082 coronapatiënten. De afgelopen 24 uur waren er 84 nieuwe opnames, terwijl 63 mensen het ziekenhuis mochten verlaten. Het is de derde dag op rij dat er minder dan honderd mensen met Covid-19 in een hospitaal worden opgenomen. Sinds 15 maart zijn 12.441 patiënten ontslagen uit het ziekenhuis en genezen verklaard. Op de intensive care liggen 646 patiënten, een daling van negen.

Het aantal gerapporteerde besmettingen nam toe met 242 tot 50.509.

Toenemende drukte

Het aantal overlijdens, besmettingen en ziekenhuisopnames vlakt al een tijdje af. Veel bedrijven mochten maandag hun deuren weer openen met inachtneming van de afstandsregels. Ook mag weer wat meer worden gesport. Gezien de langzaam toenemende drukte is in het openbaar vervoer, op stations en bushaltes een mondkapjesplicht van kracht.

De Nationale Veiligheidsraad besloot op 24 april dat als de situatie het toelaat de winkels op 11 mei weer open kunnen. Woensdag komt de raad opnieuw bijeen, waarbij dit besluit naar verwachting wordt bekrachtigd.

Vaste looprichting

Veel winkeliers en gemeenten zijn zich hierop aan het voorbereiden. Zo zal Antwerpen mensen in winkelstraten vragen rechts te wandelen. Oostende stelt eenrichtingsverkeer in voor voetgangers, waarbij sensoren bijhouden hoeveel mensen er lopen. Gent zet ook in op een vaste looprichting of eenrichtingsverkeer, waarbij begeleiders het winkelend publiek aanwijzingen geven.

De Nieuwstraat, de drukste winkelstraat van Brussel, wordt vanaf 11 mei met hekken opgedeeld in twee wandelrichtingen om te voorkomen dat mensen elkaar kruisen. Wel kan hier en daar worden overgestoken naar de andere kant. Er komen ook toegangspoorten waar ontsmettingsgel en informatie over onder meer hygiënemaatregelen is te verkrijgen.

Rijen

Omdat winkels maar beperkt klanten toelaten, is de verwachting dat er buiten rijen zullen ontstaan. Voor andere winkelstraten in de hoofdstad gelden vooralsnog geen maatregelen, maar dat gebeurt wellicht wel als er overlast ontstaat.

De Nationale Veiligheidsraad neemt mogelijk ook een besluit over het al niet doorgaan van sportcompetities.

Meer uit Buitenland

Doden door aanrijding met trein Buggenhout tussen 12 en 49 jaar

BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.

32 minuten geleden
Von der Leyen: Europa rouwt mee met België na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.

1 uur geleden
Doden in Libanon na intensivering Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.

1 uur geleden
Minister: vier doden bij aanrijding met schoolbus Buggenhout

BUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.

1 uur geleden
Politie zwijgt nog over slachtoffers in Buggenhout

BUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.

1 uur geleden
Media: doden door aanrijding trein en schoolbusje in Vlaanderen

BUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.

2 uur geleden
Iran zegt Amerikaanse drone te hebben neergehaald

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.

3 uur geleden