België stuurt toch geen militairen naar Mali
BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - België stuurt voorlopig geen militairen naar Mali om daar een internationale missie te ondersteunen. Minister van Defensie Ludivine Dedonder zei dat niet is voldaan aan de voorwaarden voor een Belgische deelname.
België zou dit jaar 250 manschappen sturen om deel te nemen aan de Europese taskforce Takuba, maar dat gaat dus niet door. Ook andere landen beraden zich op hun inzet in Mali. De Franse president Emmanuel Macron gaat deze week volgens ingewijden aankondigen dat Franse troepen worden teruggetrokken uit het grote West-Afrikaanse land.
Macron stuurt zijn troepen naar een andere plek in de regio. Hij zou daartoe hebben besloten omdat de relatie met het regime in Mali flink is verslechterd. De militairen die de macht hebben gegrepen in het Afrikaanse land maken volgens critici weinig haast met het herstellen van de democratie. Ook hebben ze naar verluidt een beroep gedaan op troepen van het Russische huurlingenbedrijf Wagner.
Frankrijk is al jaren militair actief in Mali. Het stuurde in 2013 militairen om een opmars van jihadisten te stuiten. Nederland leverde later jarenlang een bijdrage aan een VN-macht die het land moest stabiliseren. Ondanks de militaire inzet van allerlei Europese landen blijft het in Mali onrustig.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
3 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
4 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
4 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
5 uur geleden