Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België stuurt toch geen militairen naar Mali

België stuurt toch geen militairen naar Mali

BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - België stuurt voorlopig geen militairen naar Mali om daar een internationale missie te ondersteunen. Minister van Defensie Ludivine Dedonder zei dat niet is voldaan aan de voorwaarden voor een Belgische deelname.

België zou dit jaar 250 manschappen sturen om deel te nemen aan de Europese taskforce Takuba, maar dat gaat dus niet door. Ook andere landen beraden zich op hun inzet in Mali. De Franse president Emmanuel Macron gaat deze week volgens ingewijden aankondigen dat Franse troepen worden teruggetrokken uit het grote West-Afrikaanse land.

Macron stuurt zijn troepen naar een andere plek in de regio. Hij zou daartoe hebben besloten omdat de relatie met het regime in Mali flink is verslechterd. De militairen die de macht hebben gegrepen in het Afrikaanse land maken volgens critici weinig haast met het herstellen van de democratie. Ook hebben ze naar verluidt een beroep gedaan op troepen van het Russische huurlingenbedrijf Wagner.

Frankrijk is al jaren militair actief in Mali. Het stuurde in 2013 militairen om een opmars van jihadisten te stuiten. Nederland leverde later jarenlang een bijdrage aan een VN-macht die het land moest stabiliseren. Ondanks de militaire inzet van allerlei Europese landen blijft het in Mali onrustig.

Meer uit Buitenland

Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

47 minuten geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

48 minuten geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

4 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

4 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

7 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

8 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

8 uur geleden