België start met Hazard tegen het Nederlands elftal
BRUSSEL (ANP) - Eden Hazard begint vrijdagavond met België aan de thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion in Brussel. "Ik denk niet dat hij de hele wedstrijd gaat spelen", blikte bondscoach Roberto Martínez tijdens een persconferentie vooruit op het eerste duel van de Rode Duivels in de nieuwe editie van de Nations League. "Maar hij heeft de laatste drie dagen veel indruk op mij gemaakt."
De 31-jarige Hazard was het afgelopen seizoen vaak geblesseerd en speelde daardoor geen grote rol in de winst van de Champions League en landstitel van Real Madrid. Hij bleef zaterdag tijdens de finale tegen Liverpool (1-0) de hele wedstrijd op de bank.
Achter de naam van Romelu Lukaku staat nog een klein vraagteken. De spits van Chelsea verscheen maandag en woensdag niet op het trainingsveld maar oefende dinsdag wel mee. Op de afsluitende training van donderdag voor het duel met Oranje was hij ook van de partij. "Hij is een sterke man, maar we moeten het even aankijken", zei Martínez, die nog niet wilde vertellen wie de geblesseerde doelman Thibaut Courtois gaat vervangen. "Maar we hebben met Matz Sels en Simon Mignolet twee goede keepers. Jullie zien vrijdag wel wie in het doel staat."
De Spaanse bondscoach van België genoot de afgelopen drie dagen van de inzet van zijn spelers op de training. "Er zit nog een geweldige energie in deze groep. We zien dit ook als voorbereiding op het WK van eind dit jaar in Qatar. Zo vaak zijn we voor het WK niet meer bij elkaar. Voor onze supporters is dit ook een geweldige wedstrijd. Alle tickets waren binnen een paar uur verkocht. Tien jaar geleden speelde België ook hier in Brussel tegen Nederland", doelde hij op een zege van 4-2 van de Rode Duivels. "Die wedstrijd was een soort kantelmoment. Daarna ging het alleen maar beter met België."
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
4 uur geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
8 uur geleden