België start met Hazard tegen het Nederlands elftal
BRUSSEL (ANP) - Eden Hazard begint vrijdagavond met België aan de thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal in een uitverkocht Koning Boudewijnstadion in Brussel. "Ik denk niet dat hij de hele wedstrijd gaat spelen", blikte bondscoach Roberto Martínez tijdens een persconferentie vooruit op het eerste duel van de Rode Duivels in de nieuwe editie van de Nations League. "Maar hij heeft de laatste drie dagen veel indruk op mij gemaakt."
De 31-jarige Hazard was het afgelopen seizoen vaak geblesseerd en speelde daardoor geen grote rol in de winst van de Champions League en landstitel van Real Madrid. Hij bleef zaterdag tijdens de finale tegen Liverpool (1-0) de hele wedstrijd op de bank.
Achter de naam van Romelu Lukaku staat nog een klein vraagteken. De spits van Chelsea verscheen maandag en woensdag niet op het trainingsveld maar oefende dinsdag wel mee. Op de afsluitende training van donderdag voor het duel met Oranje was hij ook van de partij. "Hij is een sterke man, maar we moeten het even aankijken", zei Martínez, die nog niet wilde vertellen wie de geblesseerde doelman Thibaut Courtois gaat vervangen. "Maar we hebben met Matz Sels en Simon Mignolet twee goede keepers. Jullie zien vrijdag wel wie in het doel staat."
De Spaanse bondscoach van België genoot de afgelopen drie dagen van de inzet van zijn spelers op de training. "Er zit nog een geweldige energie in deze groep. We zien dit ook als voorbereiding op het WK van eind dit jaar in Qatar. Zo vaak zijn we voor het WK niet meer bij elkaar. Voor onze supporters is dit ook een geweldige wedstrijd. Alle tickets waren binnen een paar uur verkocht. Tien jaar geleden speelde België ook hier in Brussel tegen Nederland", doelde hij op een zege van 4-2 van de Rode Duivels. "Die wedstrijd was een soort kantelmoment. Daarna ging het alleen maar beter met België."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
37 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
1 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
3 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
4 uur geleden