België speelt thuisduel met Israël om veiligheid in ander land
BRUSSEL (ANP/DPA) - De voetballers van België kunnen hun Nations League-duel met Israël op 6 september niet in eigen land spelen. Brussel zag eerder uit veiligheidsoverwegingen al af van de organisatie en daar sluiten alle andere steden zich bij aan. De Belgische voetbalbond zegt nu op zoek te zijn naar een locatie buiten de landsgrenzen, waarbij het Hongaarse Boedapest een optie zou zijn.
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas wordt daar ook in Europese landen geregeld tegen geprotesteerd. Mogelijk speelt bij de veiligheidszorgen ook mee dat Brussel rond het EK-kwalificatieduel met Zweden in oktober werd opgeschrikt door een islamitische terreurdaad. Een man schoot toen twee Zweedse voetbalsupporters dood. Dat had echter geen antisemitische aard.
Frankrijk en Italië zijn de andere twee landen in de Nations League-poule van België en Israël. Op 9 september is het Israël - Italië.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
1 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
1 uur geleden