België speelt thuisduel met Israël om veiligheid in ander land
BRUSSEL (ANP/DPA) - De voetballers van België kunnen hun Nations League-duel met Israël op 6 september niet in eigen land spelen. Brussel zag eerder uit veiligheidsoverwegingen al af van de organisatie en daar sluiten alle andere steden zich bij aan. De Belgische voetbalbond zegt nu op zoek te zijn naar een locatie buiten de landsgrenzen, waarbij het Hongaarse Boedapest een optie zou zijn.
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas wordt daar ook in Europese landen geregeld tegen geprotesteerd. Mogelijk speelt bij de veiligheidszorgen ook mee dat Brussel rond het EK-kwalificatieduel met Zweden in oktober werd opgeschrikt door een islamitische terreurdaad. Een man schoot toen twee Zweedse voetbalsupporters dood. Dat had echter geen antisemitische aard.
Frankrijk en Italië zijn de andere twee landen in de Nations League-poule van België en Israël. Op 9 september is het Israël - Italië.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
2 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
16 uur geleden