België speelt thuisduel met Israël om veiligheid in ander land
BRUSSEL (ANP/DPA) - De voetballers van België kunnen hun Nations League-duel met Israël op 6 september niet in eigen land spelen. Brussel zag eerder uit veiligheidsoverwegingen al af van de organisatie en daar sluiten alle andere steden zich bij aan. De Belgische voetbalbond zegt nu op zoek te zijn naar een locatie buiten de landsgrenzen, waarbij het Hongaarse Boedapest een optie zou zijn.
Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas wordt daar ook in Europese landen geregeld tegen geprotesteerd. Mogelijk speelt bij de veiligheidszorgen ook mee dat Brussel rond het EK-kwalificatieduel met Zweden in oktober werd opgeschrikt door een islamitische terreurdaad. Een man schoot toen twee Zweedse voetbalsupporters dood. Dat had echter geen antisemitische aard.
Frankrijk en Italië zijn de andere twee landen in de Nations League-poule van België en Israël. Op 9 september is het Israël - Italië.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
11 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
15 uur geleden