Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België snakt naar terugkeer Lukaku in cruciaal duel met Kroatië

België snakt naar terugkeer Lukaku in cruciaal duel met Kroatië

DOHA (ANP) - Het is nog steeds onduidelijk of Romelu Lukaku donderdag aan de aftrap verschijnt voor het cruciale groepsduel van België met Kroatië op het WK. Bondscoach Roberto Martínez heeft zijn topscorer harder nodig dan ooit. Maar is de spits voldoende fit om een unieke generatie voetballers in het toernooi te houden?

De 29-jarige Lukaku miste het eerste groepsduel met Canada (1-0) en maakte geen indruk tijdens een korte invalbeurt in de verloren wedstrijd tegen Marokko (0-2). Een hamstringblessure heeft hem bijna drie maanden aan de kant gehouden. Zijn vervanger Michy Batshuayi maakt nog geen indruk. En België moet waarschijnlijk winnen om de achtste finales te halen.

Batshuayi tekende wel voor de enige treffer van België op dit WK. Voor het eerst sinds het WK van 1930 hebben de Belgen niet meer dan eenmaal gescoord in de eerste twee duels van een mondiale eindronde. Vier jaar geleden in Rusland stond de teller na twee wedstrijden al op acht treffers. "Lukaku is een belangrijke speler in onze ploeg, zeker als het erom gaat", zei Martínez op een afsluitende persconferentie voor het duel met Kroatië. "Als hij in de spits staat, dan kunnen we directer spelen. Daarnaast is hij ook een van de leiders van onze ploeg. Of hij gaat starten? Dat is onzeker."

Conflict Vertongen en De Bruyne

Lukaku is niet alleen topscorer van België. Volgens de Franse sportkrant L'Équipe heeft hij na de nederlaag tegen Marokko ook voorkomen dat Jan Vertonghen op de vuist is gegaan met Kevin De Bruyne en Eden Hazard. De oud-verdediger van Ajax zou woedend zijn geweest na opmerkingen van zijn ploeggenoten over de trage defensie van de Belgen. Volgens hem ligt het probleem bij de Rode Duivels op dit WK vooral in de voorhoede.

"We hebben ons te veel laten leiden door fakenews en kritiek van de buitenwereld", zei Martínez. "Het is raar om te zien dat media in België meegaan met valse berichtgeving. Het lijkt alsof de jacht naar roddels momenteel belangrijker is dan de waarheid. Ik zou als journalist mijn land steunen."

Laatste kans op hoofdprijs

Het WK in Qatar is voor een unieke generatie Belgische voetballers de laatste kans om samen een hoofdprijs te pakken, na een derde plaats op het WK van 2018 en verloren kwartfinales van de EK's van 2016 en 2020. "Maar of we nu winnen of verliezen van Kroatië, deze generatie verdient heel veel respect", zei Martínez. "Ze hebben zo'n vier jaar bovenaan de wereldranglijst gestaan. Ze hebben België zoveel gebracht. Dat is uniek voor een ploeg van een land met zo'n 11 miljoen inwoners."

Meer uit Voetbal

Bayern München in Champions League drie duels zonder Díaz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.

15 uur geleden
Herstelde spits De Jong terug in selectie van FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.

17 uur geleden
Belgische profvoetballer Vanheusden (26) beëindigt loopbaan

ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.

19 uur geleden
Berrettini zet Italië op voorsprong in halve finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.

19 uur geleden
Vijf regionale ondernemers willen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.

19 uur geleden
Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

22 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

23 uur geleden