Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België snakt naar terugkeer Lukaku in cruciaal duel met Kroatië

België snakt naar terugkeer Lukaku in cruciaal duel met Kroatië

DOHA (ANP) - Het is nog steeds onduidelijk of Romelu Lukaku donderdag aan de aftrap verschijnt voor het cruciale groepsduel van België met Kroatië op het WK. Bondscoach Roberto Martínez heeft zijn topscorer harder nodig dan ooit. Maar is de spits voldoende fit om een unieke generatie voetballers in het toernooi te houden?

De 29-jarige Lukaku miste het eerste groepsduel met Canada (1-0) en maakte geen indruk tijdens een korte invalbeurt in de verloren wedstrijd tegen Marokko (0-2). Een hamstringblessure heeft hem bijna drie maanden aan de kant gehouden. Zijn vervanger Michy Batshuayi maakt nog geen indruk. En België moet waarschijnlijk winnen om de achtste finales te halen.

Batshuayi tekende wel voor de enige treffer van België op dit WK. Voor het eerst sinds het WK van 1930 hebben de Belgen niet meer dan eenmaal gescoord in de eerste twee duels van een mondiale eindronde. Vier jaar geleden in Rusland stond de teller na twee wedstrijden al op acht treffers. "Lukaku is een belangrijke speler in onze ploeg, zeker als het erom gaat", zei Martínez op een afsluitende persconferentie voor het duel met Kroatië. "Als hij in de spits staat, dan kunnen we directer spelen. Daarnaast is hij ook een van de leiders van onze ploeg. Of hij gaat starten? Dat is onzeker."

Conflict Vertongen en De Bruyne

Lukaku is niet alleen topscorer van België. Volgens de Franse sportkrant L'Équipe heeft hij na de nederlaag tegen Marokko ook voorkomen dat Jan Vertonghen op de vuist is gegaan met Kevin De Bruyne en Eden Hazard. De oud-verdediger van Ajax zou woedend zijn geweest na opmerkingen van zijn ploeggenoten over de trage defensie van de Belgen. Volgens hem ligt het probleem bij de Rode Duivels op dit WK vooral in de voorhoede.

"We hebben ons te veel laten leiden door fakenews en kritiek van de buitenwereld", zei Martínez. "Het is raar om te zien dat media in België meegaan met valse berichtgeving. Het lijkt alsof de jacht naar roddels momenteel belangrijker is dan de waarheid. Ik zou als journalist mijn land steunen."

Laatste kans op hoofdprijs

Het WK in Qatar is voor een unieke generatie Belgische voetballers de laatste kans om samen een hoofdprijs te pakken, na een derde plaats op het WK van 2018 en verloren kwartfinales van de EK's van 2016 en 2020. "Maar of we nu winnen of verliezen van Kroatië, deze generatie verdient heel veel respect", zei Martínez. "Ze hebben zo'n vier jaar bovenaan de wereldranglijst gestaan. Ze hebben België zoveel gebracht. Dat is uniek voor een ploeg van een land met zo'n 11 miljoen inwoners."

Meer uit Voetbal

Ritmeester van de Kamp verlengt contract bij Almere City FC

ALMERE (ANP) - Jochem Ritmeester van de Kamp blijft langer verbonden aan Almere City FC. De 20-jarige middenvelder tekende bij en ligt nu tot de zomer van 2027 vast bij de huidige nummer 13 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Pogba vecht dopingschorsing aan bij sporttribunaal CAS

TURIJN (ANP) - Paul Pogba gaat niet akkoord met de schorsing van vier jaar die hem is opgelegd door het Italiaanse antidopingtribunaal voor doping. De 30-jarige Franse voetballer van Juventus stapt naar sporttribunaal CAS om zijn straf aan te vechten, meldt hij op Instagram.

2 uur geleden
Bayern München in volgende Europese uitwedstrijd zonder fans

NYON (ANP/DPA) - Bayern München mag het eerstvolgende uitduel in een van de Europese clubtoernooien geen fans meenemen. De Zuid-Duitse club is door de Europese voetbalbond UEFA bestraft omdat aanhangers zich hebben misdragen rond de uitwedstrijd uit de achtste finales van de Champions League tegen Lazio in Rome.

2 uur geleden
Petkovic nieuwe bondscoach Algerije

ALGIERS (ANP) - De Algerijnse voetbalbond heeft Vladimir Petkovic aangesteld als bondscoach. De 60-jarige Bosnische Zwitser volgt de Algerijn Djamel Belmadi op, die verantwoordelijk werd gehouden voor de tegenvallende resultaten op de Afrika Cup. Algerije, waarvoor Feyenoorder Ramiz Zerrouki uitkomt, werd al in de groepsfase uitgeschakeld.

3 uur geleden
Brinkhof volgt Amelink op als trainer voetbalsters PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Jim Brinkhof is vanaf het nieuwe seizoen de trainer van de voetbalsters van PEC Zwolle. De 30-jarige Zwollenaar, die eerder bij de club werkte, volgt Olivier Amelink op. Amelink wordt bondscoach van de vrouwen van Jong Oranje.

3 uur geleden
Vier jaar schorsing voor Franse voetballer Pogba om doping

TURIJN (ANP/AFP) - Voetballer Paul Pogba wordt voor vier jaar geschorst. De 30-jarige Franse middenvelder van Juventus krijgt die straf voor het overtreden van de dopingregels, heeft de Italiaanse club aan persbureau AFP laten weten. De straf is precies zo hoog als het Italiaanse antidopingbureau begin december eiste.

5 uur geleden
Bayer Leverkusen-directeur heeft goede hoop dat Alonso blijft

LEVERKUSEN (ANP) - Simon Rolfes, technisch directeur van Bayer Leverkusen, heeft goede hoop dat succescoach Xabi Alonso ook na dit seizoen blijft. "Het belangrijkste voor managers is dat ze zich op hun gemak voelen en het gevoel hebben dat ze op de juiste plek zitten", aldus Rolfes tegen de krant Frankfurter Rundschau. "Xabi heeft dat vaak gezegd. Zo werkt hij elke dag met zijn technische staf."

6 uur geleden