Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België snakt naar terugkeer Lukaku in cruciaal duel met Kroatië

België snakt naar terugkeer Lukaku in cruciaal duel met Kroatië

DOHA (ANP) - Het is nog steeds onduidelijk of Romelu Lukaku donderdag aan de aftrap verschijnt voor het cruciale groepsduel van België met Kroatië op het WK. Bondscoach Roberto Martínez heeft zijn topscorer harder nodig dan ooit. Maar is de spits voldoende fit om een unieke generatie voetballers in het toernooi te houden?

De 29-jarige Lukaku miste het eerste groepsduel met Canada (1-0) en maakte geen indruk tijdens een korte invalbeurt in de verloren wedstrijd tegen Marokko (0-2). Een hamstringblessure heeft hem bijna drie maanden aan de kant gehouden. Zijn vervanger Michy Batshuayi maakt nog geen indruk. En België moet waarschijnlijk winnen om de achtste finales te halen.

Batshuayi tekende wel voor de enige treffer van België op dit WK. Voor het eerst sinds het WK van 1930 hebben de Belgen niet meer dan eenmaal gescoord in de eerste twee duels van een mondiale eindronde. Vier jaar geleden in Rusland stond de teller na twee wedstrijden al op acht treffers. "Lukaku is een belangrijke speler in onze ploeg, zeker als het erom gaat", zei Martínez op een afsluitende persconferentie voor het duel met Kroatië. "Als hij in de spits staat, dan kunnen we directer spelen. Daarnaast is hij ook een van de leiders van onze ploeg. Of hij gaat starten? Dat is onzeker."

Conflict Vertongen en De Bruyne

Lukaku is niet alleen topscorer van België. Volgens de Franse sportkrant L'Équipe heeft hij na de nederlaag tegen Marokko ook voorkomen dat Jan Vertonghen op de vuist is gegaan met Kevin De Bruyne en Eden Hazard. De oud-verdediger van Ajax zou woedend zijn geweest na opmerkingen van zijn ploeggenoten over de trage defensie van de Belgen. Volgens hem ligt het probleem bij de Rode Duivels op dit WK vooral in de voorhoede.

"We hebben ons te veel laten leiden door fakenews en kritiek van de buitenwereld", zei Martínez. "Het is raar om te zien dat media in België meegaan met valse berichtgeving. Het lijkt alsof de jacht naar roddels momenteel belangrijker is dan de waarheid. Ik zou als journalist mijn land steunen."

Laatste kans op hoofdprijs

Het WK in Qatar is voor een unieke generatie Belgische voetballers de laatste kans om samen een hoofdprijs te pakken, na een derde plaats op het WK van 2018 en verloren kwartfinales van de EK's van 2016 en 2020. "Maar of we nu winnen of verliezen van Kroatië, deze generatie verdient heel veel respect", zei Martínez. "Ze hebben zo'n vier jaar bovenaan de wereldranglijst gestaan. Ze hebben België zoveel gebracht. Dat is uniek voor een ploeg van een land met zo'n 11 miljoen inwoners."

Meer uit Voetbal

Inter wint in stadsderby van AC Milan

MILAAN (ANP) - Inter heeft zondagavond in de Italiaanse Serie A in een tegenvallende stadsderby gewonnen van AC Milan. De nummer 2 van de ranglijst deed dat met 1-0. Het verschil met koploper Napoli is desondanks nog 13 punten. AC Milan is inmiddels afgezakt naar de zesde plaats.

9 uur geleden
Barcelona slaat na rust toe tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft in de Spaanse competitie weer wat meer afstand genomen van achtervolger Real Madrid. De koploper won zondagavond op eigen veld van Sevilla, 3-0. Het verschil met Real is nu 8 punten.

9 uur geleden
City verliest bij Spurs en verzuimt in te lopen op Arsenal

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League verzuimd om te profiteren van de nederlaag van koploper Arsenal. De regerend kampioen van Engeland ging zelf ook onderuit, bij Tottenham Hotspur: 1-0. Arsenal, dat zaterdag tegen Everton eveneens met 1-0 verloor, heeft met een wedstrijd minder gespeeld nog steeds 5 punten voorsprong op Manchester City.

12 uur geleden
Bayern München wint voor het eerst dit jaar in Bundesliga

WOLFSBURG (ANP) - Na drie keer een gelijkspel van 1-1 heeft Bayern München voor het eerst sinds de winterstop weer een wedstrijd in de Bundesliga gewonnen. Bij VfL Wolfsburg deed de formatie van trainer Julian Nagelsmann dat met 4-2. De kampioen nam daardoor ook de koppositie weer over van Union Berlin, dat zaterdag Mainz versloeg (2-1).

12 uur geleden
FC Groningen pakt tegen FC Twente eindelijk weer punt

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft weer eens een punt gepakt in de Eredivisie. Na zeven achtereenvolgende nederlagen gebeurde dat uitgerekend in de thuiswedstrijd tegen FC Twente, dat meespeelt om de bovenste plaatsen. In de Euroborg werd het 1-1. FC Groningen heeft nu 1 punt meer dan SC Cambuur, dat onderaan staat.

13 uur geleden
PSV-aanvaller El Ghazi weken aan de kant met spierblessure

ROTTERDAM (ANP) - PSV kan voorlopig niet beschikken over Anwar El Ghazi. De aanvaller liep zondag in de beginfase van de uitwedstrijd tegen Feyenoord (2-2) een spierblessure op en moest zich laten vervangen.

13 uur geleden
Van Nistelrooij ziet Makkelie 'grote inschattingsfout' maken

ROTTERDAM (ANP) - Ruud van Nistelrooij was na de topper tussen Feyenoord en PSV (2-2) niet te spreken over scheidsrechter Danny Makkelie. De trainer van de Eindhovenaren vond het onbegrijpelijk dat de arbiter het spel niet stillegde toen Phillipp Mwene met een hoofdblessure op het veld lag.

13 uur geleden