Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België sluit winkels en legt openbare leven verder aan banden

België sluit winkels en legt openbare leven verder aan banden

BRUSSEL (ANP) - België legt het openbare leven vanwege het coronavirus opnieuw verder aan banden. Er komt geen verbod op onnodige verplaatsingen zoals tijdens de eerste golf, maar 'niet-essentiële' winkels zoals kleding- of elektronicazaken moeten maandag dicht. Bedrijven mogen openblijven, maar thuiswerken wordt verplicht. De regels gelden vooralsnog zes weken, tot en met 13 december.

De regering roept de bevolking op de komende vier tot zes weken "forse inspanningen" te leveren om de strijd tegen het coronavirus te winnen. Belgen moeten vooral thuisblijven en alleen de deur uitgaan voor noodzakelijke boodschappen, dokters- of apotheekbezoek. "Er is maar één manier en dat is alle sociale contacten beperken", zei premier Alexander De Croo na afloop van topberaad met deskundigen en de leiders van de deelregeringen.

Het aantal sociale contacten wordt gelimiteerd tot één 'knuffelcontact' en dat is de enige persoon die bij iemand thuis mag komen. Om eenzaamheid bij alleenstaanden te bestrijden mogen die een extra contact hebben, maar het is de bedoeling dat die twee personen elkaar afwisselen. Buiten zijn samenscholingen van meer dan vier personen verboden. De kappers en andere contactberoepen moeten ook weer sluiten.

Herfstvakantie

De herfstvakantie, die maandag begint, wordt verlengd van één week tot twee weken. Maar de pretparken moeten vanaf 3 november, als de herfstvakantie net is begonnen, dicht. De hotels blijven open, maar hun bar en restaurant worden verboden gebied. Gasten moeten op hun kamer eten.

De regels gaan zondag om middernacht in. Voor de winkels volgt er een evaluatie op 1 december. De verdere lockdown heeft volgens De Croo een centraal doel: zorgen dat de "gezondheidszorg niet bezwijkt". Dit zijn "de maatregelen van de laatste kans".

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

9 minuten geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

10 minuten geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

59 minuten geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

1 uur geleden
Treinstation Brussel-Zuid ontruimd om twee verdachte pakketten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.

1 uur geleden
Mogelijk tientallen doden bij crash militair vliegtuig Colombia

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.

2 uur geleden
Meloni geeft nederlaag toe bij referendum over rechtssysteem

ROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.

2 uur geleden