België probeert op WK tegen Kroatië uitschakeling te voorkomen
DOHA (ANP) - België moet donderdag bij het WK de derde en laatste groepswedstrijd winnen om op eigen kracht de achtste finales te bereiken. Bij een nederlaag tegen Kroatië is het elftal van bondscoach Roberto Martínez sowieso uitgeschakeld en bij een gelijkspel kan België alleen nog door naar de volgende ronde als Marokko met hele ruime cijfers van het al uitgeschakelde Canada verliest.
Het is in Qatar voor de veelgeroemde 'gouden generatie' de laatste kans op succes. Bij het vorige WK in Rusland eindigde België als derde. Bij de EK's van 2016 en 2021 strandden de Belgen in de kwartfinales.
Marokko is met 4 punten tweede in groep F en heeft tegen Canada een gelijkspel nodig om voor het eerst sinds 1986 de achtste finales te halen.
Groep E
Ook in groep E vallen donderdag de beslissingen. Spanje en Duitsland, de wereldkampioenen van 2010 en 2014, proberen ten koste van respectievelijk Japan en Costa Rica door te dringen tot de volgende ronde.
Oranje werkt om 15.00 uur (Nederlandse tijd) een besloten training af in aanloop naar de achtste finale van zaterdag tegen de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
53 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
14 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden