België opent herdenkingstuin op plek huis seriemoordenaar Dutroux
CHARLEROI (ANP/AFP) - België opent dinsdag een herdenkingstuin op de plek waar de beruchte seriemoordenaar Marc Dutroux zijn jonge slachtoffers gevangen hield, ruim 25 jaar na zijn misdaden. Autoriteiten in de stad Charleroi braken vorig jaar het 'huis van de verschrikkingen' af waarin Dutroux kinderen martelde en verkrachtte in een geluiddichte kerker.
De ouders van twee van zijn slachtoffers, Julie Lejeune en Melissa Russo, zullen aanwezig zijn om de met bomen gevulde tuin formeel in te huldigen. De tuin is versierd met een muurschildering van een kind dat een vlieger de lucht in ziet gaan.
Dutroux, nu 66 jaar oud, kreeg in 2004 een levenslange gevangenisstraf wegens onder meer moord, ontvoering en verkrachting waarbij zes meisjes en jonge vrouwen betrokken waren in de periode tussen 1995 en 1996.
Huis gesloopt
Het bescheiden rode bakstenen gebouw in de buitenwijk Marcinelle van Charleroi werd berucht toen Dutroux in augustus 1996 de politie naar twee ontvoerde tienermeisjes van 14 en 12 jaar leidde, die ineengedoken in de kelder zaten. Die kelder is overigens wel bewaard gebleven, omdat hij mogelijk nog nuttig kan zijn in eventueel toekomstig onderzoek.
Niet veel later bleek dat Dutroux ook de 8-jarige Julie en Melissa gevangen had gehouden. Hun lichamen werden begraven op een terrein in het dorp Sars-la-Buissière gevonden. Uit een autopsie bleek dat ze waren uitgehongerd. Ook het huis waar Julie en Melissa vastzaten, is dit jaar gesloopt.
Vrijlatingsverzoek
De publieke schok veranderde in woede toen niet alleen bleek dat de politie een reeks aanwijzingen had gemist, maar ook dat Dutroux in 1992 uit de gevangenis was vrijgelaten nadat hij slechts drie jaar van een gevangenisstraf van dertien jaar had uitgezeten voor de ontvoering en verkrachting van vijf meisjes.
Dutroux verzocht in 2020 om voorwaardelijke vrijlating maar dat verzoek werd afgewezen toen een psychiatrisch rapport concludeerde dat hij gevaarlijk bleef. Zijn ex-vrouw Michelle Martin, die medeplichtig werd bevonden, en een mede-samenzweerder zijn al vrijgelaten uit de gevangenis.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
28 minuten geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
4 uur geleden