Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België opent herdenkingstuin op plek huis seriemoordenaar Dutroux

België opent herdenkingstuin op plek huis seriemoordenaar Dutroux

CHARLEROI (ANP/AFP) - België opent dinsdag een herdenkingstuin op de plek waar de beruchte seriemoordenaar Marc Dutroux zijn jonge slachtoffers gevangen hield, ruim 25 jaar na zijn misdaden. Autoriteiten in de stad Charleroi braken vorig jaar het 'huis van de verschrikkingen' af waarin Dutroux kinderen martelde en verkrachtte in een geluiddichte kerker.

De ouders van twee van zijn slachtoffers, Julie Lejeune en Melissa Russo, zullen aanwezig zijn om de met bomen gevulde tuin formeel in te huldigen. De tuin is versierd met een muurschildering van een kind dat een vlieger de lucht in ziet gaan.

Dutroux, nu 66 jaar oud, kreeg in 2004 een levenslange gevangenisstraf wegens onder meer moord, ontvoering en verkrachting waarbij zes meisjes en jonge vrouwen betrokken waren in de periode tussen 1995 en 1996.

Huis gesloopt

Het bescheiden rode bakstenen gebouw in de buitenwijk Marcinelle van Charleroi werd berucht toen Dutroux in augustus 1996 de politie naar twee ontvoerde tienermeisjes van 14 en 12 jaar leidde, die ineengedoken in de kelder zaten. Die kelder is overigens wel bewaard gebleven, omdat hij mogelijk nog nuttig kan zijn in eventueel toekomstig onderzoek.

Niet veel later bleek dat Dutroux ook de 8-jarige Julie en Melissa gevangen had gehouden. Hun lichamen werden begraven op een terrein in het dorp Sars-la-Buissière gevonden. Uit een autopsie bleek dat ze waren uitgehongerd. Ook het huis waar Julie en Melissa vastzaten, is dit jaar gesloopt.

Vrijlatingsverzoek

De publieke schok veranderde in woede toen niet alleen bleek dat de politie een reeks aanwijzingen had gemist, maar ook dat Dutroux in 1992 uit de gevangenis was vrijgelaten nadat hij slechts drie jaar van een gevangenisstraf van dertien jaar had uitgezeten voor de ontvoering en verkrachting van vijf meisjes.

Dutroux verzocht in 2020 om voorwaardelijke vrijlating maar dat verzoek werd afgewezen toen een psychiatrisch rapport concludeerde dat hij gevaarlijk bleef. Zijn ex-vrouw Michelle Martin, die medeplichtig werd bevonden, en een mede-samenzweerder zijn al vrijgelaten uit de gevangenis.

Meer uit Buitenland

Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

3 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

5 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

6 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

9 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

13 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

16 uur geleden