België opent herdenkingstuin op plek huis seriemoordenaar Dutroux
CHARLEROI (ANP/AFP) - België opent dinsdag een herdenkingstuin op de plek waar de beruchte seriemoordenaar Marc Dutroux zijn jonge slachtoffers gevangen hield, ruim 25 jaar na zijn misdaden. Autoriteiten in de stad Charleroi braken vorig jaar het 'huis van de verschrikkingen' af waarin Dutroux kinderen martelde en verkrachtte in een geluiddichte kerker.
De ouders van twee van zijn slachtoffers, Julie Lejeune en Melissa Russo, zullen aanwezig zijn om de met bomen gevulde tuin formeel in te huldigen. De tuin is versierd met een muurschildering van een kind dat een vlieger de lucht in ziet gaan.
Dutroux, nu 66 jaar oud, kreeg in 2004 een levenslange gevangenisstraf wegens onder meer moord, ontvoering en verkrachting waarbij zes meisjes en jonge vrouwen betrokken waren in de periode tussen 1995 en 1996.
Huis gesloopt
Het bescheiden rode bakstenen gebouw in de buitenwijk Marcinelle van Charleroi werd berucht toen Dutroux in augustus 1996 de politie naar twee ontvoerde tienermeisjes van 14 en 12 jaar leidde, die ineengedoken in de kelder zaten. Die kelder is overigens wel bewaard gebleven, omdat hij mogelijk nog nuttig kan zijn in eventueel toekomstig onderzoek.
Niet veel later bleek dat Dutroux ook de 8-jarige Julie en Melissa gevangen had gehouden. Hun lichamen werden begraven op een terrein in het dorp Sars-la-Buissière gevonden. Uit een autopsie bleek dat ze waren uitgehongerd. Ook het huis waar Julie en Melissa vastzaten, is dit jaar gesloopt.
Vrijlatingsverzoek
De publieke schok veranderde in woede toen niet alleen bleek dat de politie een reeks aanwijzingen had gemist, maar ook dat Dutroux in 1992 uit de gevangenis was vrijgelaten nadat hij slechts drie jaar van een gevangenisstraf van dertien jaar had uitgezeten voor de ontvoering en verkrachting van vijf meisjes.
Dutroux verzocht in 2020 om voorwaardelijke vrijlating maar dat verzoek werd afgewezen toen een psychiatrisch rapport concludeerde dat hij gevaarlijk bleef. Zijn ex-vrouw Michelle Martin, die medeplichtig werd bevonden, en een mede-samenzweerder zijn al vrijgelaten uit de gevangenis.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Bij een busongeluk in de Zweedse hoofdstad Stockholm zijn drie doden en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Een bus reed in op een bushalte waar mensen stonden te wachten. Drie gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Trump heeft contact opgenomen met Thailand en Cambodja na het oplaaien van het grensconflict tussen de Zuidoost-Aziatische buurlanden. Het jongste geschil dreigt het door Trump bemiddelde vredesakkoord te doen mislukken, aldus het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse kernwapenspecialisten gaan de komende dagen vergaderen met het Witte Huis om president Trump ervan te overtuigen geen nieuwe kernproeven uit te voeren, melden bronnen aan CNN. Trump gaf eind oktober opdracht om direct te beginnen met het testen van kernwapens "op gelijke basis" met andere landen. Dat leidde wereldwijd tot verwarring.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een man die een Girl with Balloon (Meisje met Ballon), een van de bekendste werken van de Britse straatkunstenaar Banksy, had gestolen, is veroordeeld tot dertien maanden gevangenisstraf. Het werk, dat volgens de politie een waarde heeft van omgerekend ruim 300.000 euro, toont een jong meisje dat reikt naar een rode hartvormige ballon. Er zijn meerdere muurschilderingen met dezelfde afbeelding in Londen en elders.
8 uur geleden