Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België opent herdenkingstuin op plek huis seriemoordenaar Dutroux

België opent herdenkingstuin op plek huis seriemoordenaar Dutroux

CHARLEROI (ANP/AFP) - België opent dinsdag een herdenkingstuin op de plek waar de beruchte seriemoordenaar Marc Dutroux zijn jonge slachtoffers gevangen hield, ruim 25 jaar na zijn misdaden. Autoriteiten in de stad Charleroi braken vorig jaar het 'huis van de verschrikkingen' af waarin Dutroux kinderen martelde en verkrachtte in een geluiddichte kerker.

De ouders van twee van zijn slachtoffers, Julie Lejeune en Melissa Russo, zullen aanwezig zijn om de met bomen gevulde tuin formeel in te huldigen. De tuin is versierd met een muurschildering van een kind dat een vlieger de lucht in ziet gaan.

Dutroux, nu 66 jaar oud, kreeg in 2004 een levenslange gevangenisstraf wegens onder meer moord, ontvoering en verkrachting waarbij zes meisjes en jonge vrouwen betrokken waren in de periode tussen 1995 en 1996.

Huis gesloopt

Het bescheiden rode bakstenen gebouw in de buitenwijk Marcinelle van Charleroi werd berucht toen Dutroux in augustus 1996 de politie naar twee ontvoerde tienermeisjes van 14 en 12 jaar leidde, die ineengedoken in de kelder zaten. Die kelder is overigens wel bewaard gebleven, omdat hij mogelijk nog nuttig kan zijn in eventueel toekomstig onderzoek.

Niet veel later bleek dat Dutroux ook de 8-jarige Julie en Melissa gevangen had gehouden. Hun lichamen werden begraven op een terrein in het dorp Sars-la-Buissière gevonden. Uit een autopsie bleek dat ze waren uitgehongerd. Ook het huis waar Julie en Melissa vastzaten, is dit jaar gesloopt.

Vrijlatingsverzoek

De publieke schok veranderde in woede toen niet alleen bleek dat de politie een reeks aanwijzingen had gemist, maar ook dat Dutroux in 1992 uit de gevangenis was vrijgelaten nadat hij slechts drie jaar van een gevangenisstraf van dertien jaar had uitgezeten voor de ontvoering en verkrachting van vijf meisjes.

Dutroux verzocht in 2020 om voorwaardelijke vrijlating maar dat verzoek werd afgewezen toen een psychiatrisch rapport concludeerde dat hij gevaarlijk bleef. Zijn ex-vrouw Michelle Martin, die medeplichtig werd bevonden, en een mede-samenzweerder zijn al vrijgelaten uit de gevangenis.

Meer uit Buitenland

CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

22 minuten geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

27 minuten geleden
Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

8 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

8 uur geleden
Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

9 uur geleden
Rubio: VS hebben hulp NAVO niet ingeroepen in Straat van Hormuz

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.

10 uur geleden
Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

11 uur geleden