België ontbiedt ambassadeur Israël na bombarderen kantoor Gaza
BRUSSEL (ANP) - België heeft de Israëlische ambassadeur bij zich geroepen om de verontwaardiging over te brengen over het bombarderen van een Belgisch hulpkantoor in Gaza. België veroordeelt de "absoluut onaanvaardbare" aanval in de Palestijnse Gazastrook "met klem".
De post van Enabel, de Belgische dienst voor ontwikkelingssamenwerking, is verwoest, zegt buitenlandminister Hadja Lahbib. Op het moment van de Israëlische aanval waren er volgens haar geen medewerkers in het kantoor in Gaza-Stad.
De vernietiging van niet-militaire doelen is "in strijd met het internationaal recht", onderstreept Lahbib nog eens na haar gesprek met de Israëlische ambassadeur. België gaat er in EU-verband opnieuw op aandringen dat Israël de schade vergoedt die het aanricht aan projecten van de EU en EU-landen in de Gazastrook. Van Gaza is nog weinig over nu Israël daar al maanden aanvallen uitvoert om Hamas uit te schakelen en gijzelaars te bevrijden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
12 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
2 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
2 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
5 uur geleden