België ontbiedt ambassadeur Israël na bombarderen kantoor Gaza
BRUSSEL (ANP) - België heeft de Israëlische ambassadeur bij zich geroepen om de verontwaardiging over te brengen over het bombarderen van een Belgisch hulpkantoor in Gaza. België veroordeelt de "absoluut onaanvaardbare" aanval in de Palestijnse Gazastrook "met klem".
De post van Enabel, de Belgische dienst voor ontwikkelingssamenwerking, is verwoest, zegt buitenlandminister Hadja Lahbib. Op het moment van de Israëlische aanval waren er volgens haar geen medewerkers in het kantoor in Gaza-Stad.
De vernietiging van niet-militaire doelen is "in strijd met het internationaal recht", onderstreept Lahbib nog eens na haar gesprek met de Israëlische ambassadeur. België gaat er in EU-verband opnieuw op aandringen dat Israël de schade vergoedt die het aanricht aan projecten van de EU en EU-landen in de Gazastrook. Van Gaza is nog weinig over nu Israël daar al maanden aanvallen uitvoert om Hamas uit te schakelen en gijzelaars te bevrijden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
6 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
18 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
19 uur geleden