Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België onderzoekt marktverstoring maaltijdbezorgers

België onderzoekt marktverstoring maaltijdbezorgers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten verdenken de maaltijdbezorgdiensten Uber Eats en Deliveroo van onrechtmatige marktpraktijken. Minister Denis Ducarme (Middenstand, Zelfstandigen en MKB) stuurt de inspectie op de Amerikaanse en Britse bezorgbedrijven af.

"Ik wil hen de horecasector, die zwaar te lijden heeft onder de Covid-19-crisis, niet laten verzwakken", aldus de minister. Hij sluit gerechtelijke stappen niet uit. Ook de Belgische Mededingingsautoriteit wordt mogelijk ingeschakeld.

Ducarme had vrijdag een ontmoeting met vertegenwoordigers van de campagne 'Savemyresto’, die klaagt over "agressieve" praktijken van Uber Eats en Deliveroo, waaronder te hoge commissies en promotiecampagnes zonder overleg met restaurants.

Sancties

"Wie zijn dominante positie misbruikt, zal de overheid op zijn weg tegenkomen", waarschuwt Ducarme. Als blijkt dat ze zich schuldig maken aan oneerlijke praktijken, stelt de bewindsman de bedrijven sancties in het vooruitzicht.

In Nederland is ook kritiek op bedrijven die bezorgers niet in dienst nemen, maar via uitzendconstructies of als zzp'ers inhuren. Vakbond FNV berekende vorig jaar dat de bedrijven jaarlijks bijna 30 miljoen euro te weinig afdragen aan inkomstenbelasting en premies. De constructies waarmee de circa 10.000 "onderbetaalde" bezorgers in Nederland te werk worden gesteld zouden de samenleving veel geld kosten.

Meer uit Financieel

De Volksbank formeel verder onder nieuwe naam ASN Bank

UTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat vanaf dinsdag formeel verder onder de nieuwe merknaam ASN Bank. De staatsbank maakte in december al bekend dat afscheid wordt genomen van de dochtermerken SNS, RegioBank en BLG Wonen en dat het bedrijf dan doorgaat met de merknaam ASN Bank.

15 minuten geleden
ABN AMRO grotere speler in Duitsland na afronding overname HAL

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de overname afgerond van de Duitse bank Hauck Aufhäuser Lampe (HAL). Daardoor wordt Bethmann Bank, de vermogensbeheertak van ABN AMRO in Duitsland, daar een van de grootste bankspelers voor vermogende particuliere klanten en familiebedrijven.

26 minuten geleden
Omstandigheden industrie voor het eerst in jaar tijd verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn voor het eerst in twaalf maanden tijd verbeterd. Zo kwamen er meer orders binnen, onder andere uit het buitenland. Ook steeg de werkgelegenheid licht en hadden ondernemingen in de industrie minder last van prijsstijgingen, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse enquête.

35 minuten geleden
Detailhandel zet ruim 2 procent meer om, volume daalt licht

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in mei meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,2 procent, na een stijging van 3,9 procent in april. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 0,4 procent lager dan een jaar geleden. Online steeg de omzet met 4,7 procent.

1 uur geleden
Nederlandse inflatie koelt verder af tot 3,1 procent in juni

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juni gemiddeld 3,1 procent duurder geworden ten opzichte van dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan de 3,3 procent in mei.

1 uur geleden
Aantal passagiers budgetmaatschappijen verdrievoudigd in 20 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal passagiers dat met een budgetvliegtuigmaatschappij zoals Ryanair en easyJet vliegt, is in twintig jaar verdrievoudigd. In 2024 reisden 27,8 miljoen passagiers van of naar een Nederlandse luchthaven met een budgetmaatschappij, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is drie keer zoveel als de 9,3 miljoen passagiers in 2004.

1 uur geleden
Meer hypotheekaanvragen voor verbouwing en verduurzaming huis

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is in het tweede kwartaal van dit jaar met een tiende gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat komt deels doordat meer mensen een hypotheek afsluiten om hun woning te verbouwen of te verduurzamen. Ook het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning zit nog steeds in de lift, meldt hypotheekadviesketen De Hypotheker.

8 uur geleden