België neemt kwetsbare asielzoekers uit Griekenland op
BRUSSEL (ANP/BELGA) - België wil 100 tot 150 kwetsbare asielzoekers opnemen die zich momenteel in Griekenland bevinden. Minister Maggie De Block (Asiel en Migratie) heeft dat na overleg met de Griekse autoriteiten laten weten. Het gaat onder meer om gezinnen met kinderen, alleenstaande moeders en vrouwen.
De Block had dinsdag al bekendgemaakt dat België bereid is twaalf niet-begeleide minderjarigen op te vangen uit het door brand verwoeste vluchtelingenkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos. België wil met het overnemen van de kwetsbare asielzoekers "extra solidariteit" met Griekenland tonen. Vorige maand zijn al achttien niet-begeleide minderjarigen uit kampen op de Griekse eilanden in België aangekomen.
In een gemeenschappelijk persbericht zeggen De Block en haar Griekse evenknie dat België meer dan zijn deel doet op het vlak van opvang in vergelijking met de andere lidstaten van de Europese Unie. Griekenland zelf "doet veel meer dan wat redelijk kan worden verwacht", aldus de twee ministers. Ze zeggen te hopen dat het nieuwe asiel- en migratiepact dat de Europese Commissie volgende week presenteert "oplossingen kan bieden voor de huidige uitdagingen".
Volgens de huidige regels moeten asielzoekers hun asielaanvraag indienen in het eerste EU-land waar ze arriveren. Daardoor ligt een grote migratiedruk op zuidelijke lidstaten zoals Griekenland en Italië.
Meer uit Buitenland
ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - In het onderzoek naar Andrew Mountbatten-Windsor wordt nu ook contact gezocht met (oud-)agenten die werkten met de Britse oud-prins. Dat meldt de Metropolitan Police volgens de BBC. Het gaat volgens het korps om medewerkers die "nauw hebben samengewerkt, in een beveiligende rol" met Andrew. Hen wordt gevraagd of ze tijdens hun werkzaamheden iets hebben meegekregen dat mogelijk relevant kan zijn voor het onderzoek naar Mountbatten-Windsor.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump versoepelt de milieuregels rond het gebruik van kwik en andere vervuilende stoffen die zich verspreiden via de lucht, zogenoemde HAPs. Volgens de Amerikaanse milieuorganisatie EPA moet de versoepeling met name oudere kolencentrales helpen open te blijven, nu de vraag naar energie zo hoog is.
7 uur geleden