Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België: Nederlanders zondag terug met vlucht uit Wuhan

België: Nederlanders zondag terug met vlucht uit Wuhan

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een twintigtal Nederlanders komt zondagavond aan in België met een evacuatievlucht vanuit het Chinese Wuhan. Volgens de Belgische regering gaat het om 23 evacués. Zij worden vervolgens overgebracht naar Nederland, waar ze naar verwachting in quarantaine gaan.

Nederland houdt nog een slag om de arm en weet voorlopig van achttien Nederlanders die uit het getroffen gebied geëvacueerd willen worden, zegt minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken. Er kunnen tot op het laatste moment nog mensen aansluiten. Bovendien wordt er nog overlegd over het meereizen van familieleden met de Chinese of een andere nationaliteit.

Wuhan is de besmettingshaard van het nieuwe coronavirus. De mensen aan boord zijn niet ziek, benadrukt de Belgische minister van Volksgezondheid Maggie De Block.

Medisch team

Het vliegtuig vertrekt vrijdagavond vanaf luchthaven Charles de Gaulle bij Parijs richting China en vliegt zondag met 53 mensen terug naar Frankrijk (Istres nabij Marseille), meldt België. Daarna vliegt het toestel door naar de militaire luchthaven Melsbroek bij Brussel. In het vliegtuig zouden naast Nederlanders ook Belgen, Denen, Tsjechen en Slowaken zitten.

Zij worden opgevangen door een medisch team, onder begeleiding en beveiliging van Defensie, meldt Brussels Airport in een persbericht. Niet-Belgen worden naar hun eigen land gebracht met aparte vluchten of bussen, georganiseerd door hun eigen land. Wanneer de Nederlanders precies in ons land aankomen, is nog niet duidelijk.

Quarantaine

De Belgische gerepatrieerden worden overgebracht naar een militair hospitaal in Neder-Over-Heembeek. Volgens het Belgische ministerie van Volksgezondheid zijn er geen risico's en zijn geen speciale maatregelen nodig op de luchthaven in Brussel. Minister Blok wil nog niet zeggen of Nederlandse evacués meteen naar Nederland komen of eerst nog in quarantaine gaan bij aankomst in bijvoorbeeld België.

De mensen die in ons land terugkomen, moeten daarna veertien dagen in quarantaine. Waar ze in afzondering gaan, wordt van geval tot geval bekeken. Dat hoeft niet per se in een ziekenhuis, zegt het kabinet.

Meer uit Binnenland

Opbrengst Serious Request na drie dagen ruim 7,4 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

35 minuten geleden
Nederlandse militairen in Polen meteen in actie, maar loos alarm

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.

2 uur geleden
Honderden mensen bij chanoekaviering op Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.

2 uur geleden
Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

4 uur geleden
Zon komt weer naar ons toe, dagen worden langer

DEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.

4 uur geleden
Camiel Jansen benoemd tot nieuwe Componist der Nederlanden

UTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.

4 uur geleden
Generaal speelt liefdeskoerier voor uitgezonden militairen

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosnië dient.

6 uur geleden