België na ruime zege op IJsland alleen op kop in Nations League
BRUSSEL (ANP) - België gaat na twee speelronden alleen op kop in groep 2 van het hoogste niveau van de Nations League. De Belgen wonnen zelf thuis overtuigend met 5-1 van IJsland, terwijl Engeland in de uitwedstrijd tegen Denemarken niet verder kwam dan 0-0. Voor de Belgen was het al de twaalfde zege op een rij.
België keek al na elf minuten tegen een achterstand aan na een doelpunt van de IJslander Hólmbert Aron Fridjónsson. Na ruim een kwartier had België al een voorsprong te pakken na goals van Axel Witsel en Michy Batshuayi. Kort na rust maakte Dries Mertens er op aangeven van Kevin de Bruyne 3-1 van, waarna Batshuayi zijn tweede maakte. De 18-jarige Jérémy Doku, die een basisplaats had, bepaalde tien minuten voor tijd de eindstand in Brussel.
Kort na het doelpunt van Doku ging De Bruyne naar de kant. De Belg werd dinsdag door spelersvakbond door spelersvakbond PFA uitgeroepen tot beste speler van de Premier League.
Bij de Belgen begon Koen Casteels, keeper van Wolfsburg, voor het eerst onder de lat. Hij moest in de tweede helft vervangen worden door Simon Mignolet omdat hij in botsing was gekomen met een IJslander.
Zaterdag won Engeland met 1-0 in IJsland en België met 2-0 bij de Denen. Volgende maand treffen Engeland en België elkaar op Wembley.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
15 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
16 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
16 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
20 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
1 dag geleden