Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België moet snel actie ondernemen tegen overvolle gevangenissen

België moet snel actie ondernemen tegen overvolle gevangenissen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België wordt door de Raad van Europa opgeroepen "dringend actie" te ondernemen tegen structurele overbevolking van gevangenissen en de slechte omstandigheden erin. Dat hebben de ministers van Buitenlandse Zaken van de Raad van Europa maandag gedaan.

In België zitten volgens de Europese mensenrechtenorganisatie nu 12.737 mensen in een gevangenis, terwijl de capaciteit op 11.030 gevangenen ligt. Ook zouden 190 gevangenen alleen een matras op de grond hebben. De buitenlandministers van de Raad van Europa betreuren het dat België zijn eerdere doel heeft losgelaten om het aantal gedetineerden te beperken tot 10.000.

"Nu een regeringsakkoord wordt onderhandeld en weldra een nieuwe regering volheid van bevoegdheid heeft, zal deze nieuwe regering kunnen tonen dat België het toezicht van de Raad van Europa op de eerbiediging van mensenrechten ernstig neemt", aldus de ministers.

In Nederland zitten de gevangenissen en politiebureaus vol, meldde staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) vorige week aan de Tweede Kamer. Er is geen plek meer voor nieuwe gedetineerden en arrestanten. Gedetineerden mogen aan het eind van hun straf vooralsnog drie dagen eerder naar huis. Daarmee wordt ruimte gemaakt voor nieuwe gevangenen.

Meer uit Buitenland

Bijna 150.000 Oekraïners zonder stroom na Russische aanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.

1 uur geleden
Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

1 uur geleden
Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

2 uur geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

2 uur geleden
Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

6 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

6 uur geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

9 uur geleden