
België moet snel actie ondernemen tegen overvolle gevangenissen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - België wordt door de Raad van Europa opgeroepen "dringend actie" te ondernemen tegen structurele overbevolking van gevangenissen en de slechte omstandigheden erin. Dat hebben de ministers van Buitenlandse Zaken van de Raad van Europa maandag gedaan.
In België zitten volgens de Europese mensenrechtenorganisatie nu 12.737 mensen in een gevangenis, terwijl de capaciteit op 11.030 gevangenen ligt. Ook zouden 190 gevangenen alleen een matras op de grond hebben. De buitenlandministers van de Raad van Europa betreuren het dat België zijn eerdere doel heeft losgelaten om het aantal gedetineerden te beperken tot 10.000.
"Nu een regeringsakkoord wordt onderhandeld en weldra een nieuwe regering volheid van bevoegdheid heeft, zal deze nieuwe regering kunnen tonen dat België het toezicht van de Raad van Europa op de eerbiediging van mensenrechten ernstig neemt", aldus de ministers.
In Nederland zitten de gevangenissen en politiebureaus vol, meldde staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) vorige week aan de Tweede Kamer. Er is geen plek meer voor nieuwe gedetineerden en arrestanten. Gedetineerden mogen aan het eind van hun straf vooralsnog drie dagen eerder naar huis. Daarmee wordt ruimte gemaakt voor nieuwe gevangenen.
Meer uit Buitenland
PRETORIA (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa is van plan om op 21 mei in Washington gesprekken te voeren met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, zo laat zijn kantoor weten. Hij hoopt zo een diplomatieke ruzie tussen de twee landen te sussen.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat niet naar Turkije voor onderhandelingen met Oekraïne. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky had gezegd dat hij persoonlijk met Poetin wilde praten, maar de president behoort niet tot de delegatie die donderdag naar Istanbul afreist.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is niet van plan om donderdag naar Turkije af te reizen voor gesprekken met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Dat schrijft de onafhankelijke krant The Moscow Times op basis van anonieme bronnen rond het Kremlin.
7 uur geledenAMMAN (ANP) - Jordanië heeft vier kankerpatiënten en twaalf van hun familieleden uit de Gazastrook geëvacueerd voor een behandeling, meldt staatspersbureau Petra. Het betreft de tweede groep kinderen uit het door oorlog verwoeste gebied, die wordt opgevangen. In februari kondigde de Jordaanse koning Abdullah, toen op bezoek in het Witte Huis, aan om voor in totaal tweeduizend zieke kinderen uit Gaza een medische behandeling te faciliteren.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky weet nog steeds niet wie donderdag namens Rusland naar Turkije komt voor de geplande onderhandelingen met Oekraïne. Zelensky wil alleen meedoen aan de gesprekken als president Vladimir Poetin zelf komt, maar die heeft zijn aanwezigheid nog niet bevestigd.
8 uur geledenPAU (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou ontkent dat hij al in de jaren negentig op de hoogte was van grootschalig misbruik op een katholieke school. Hij moest getuigen voor een parlementaire commissie over wat hij wist over het schandaal toen hij minister van Onderwijs was, van 1993 tot 1997.
10 uur geledenGRANADA (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring in Spanje en Portugal van twee weken geleden is ontstaan in een onderstation in de zuidelijke stad Granada, meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de oorzaak was van de stroomuitval.
12 uur geleden