Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België met Van Aert en Evenepoel in tijdrit Spelen

België met Van Aert en Evenepoel in tijdrit Spelen

BRUSSEL (ANP) - De wielrenners Wout van Aert en Remco Evenepoel zullen op woensdag 28 juli namens België deelnemen aan individuele tijdrit op de Olympische Spelen van Tokio. Dat heeft de bondscoach van de Belgische coureurs, Sven Vanthourenhout, bevestigd in het webmagazine van wielerbond Belgian Cycling. Van Aert en Evenepoel krijgen de voorkeur boven werelduurrecordhouder Victor Campenaerts, die reserve is.

Van Aert (26) werd afgelopen jaar tweede achter de Italiaan Filippo Ganna op het WK. Evenepoel (21) ontbrak daar door een blessure maar was het jaar ervoor al tweede op het WK in Yorkshire. In 2019 werd hij ook Europees kampioen tijdrijden.

"De selectie van Remco Evenepoel ligt theoretisch al een tijdje langer vast", zegt Vanthourenhout. "Als hij na zijn blessure weer helemaal op niveau komt, tenminste. En de tweede tijdrijder wordt in principe Wout van Aert. Ik besef maar al te goed dat Victor Campenaerts dolgraag naar de Olympische Spelen zou gaan, maar hij is er zich terdege van bewust dat dat een moeilijk verhaal wordt voor hem. Victor weet hoe ik over de zaken denk, en hij houdt zich 'standby' voor als er een probleem zou zijn met Remco of Wout."

Meer uit Sport

Beune wint ook 1500 meter bij wereldbeker in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.

10 uur geleden
Tennisser Alcaraz voor het eerst naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4

10 uur geleden
Kok wint 500 meter in Salt Lake City in Nederlands record

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.

10 uur geleden
Tennisser Sinner voor eigen publiek naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.

16 uur geleden
Nederlandse tennissters degraderen uit Wereldgroep BJKC

BENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.

16 uur geleden
Nieuwenhuis wint veldrit in Superprestige in Merksplas

MERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.

16 uur geleden
Motorcoureur Álex Márquez wint sprintrace in GP Valencia

VALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.

17 uur geleden