België meldt voor eerst meer dan 100 nieuwe sterfgevallen
BRUSSEL (ANP) - In België zijn de afgelopen 24 uur 123 coronapatiënten overleden. Het is voor het eerst dat er in een etmaal meer dan honderd sterfgevallen als gevolg van het longvirus zijn gemeld. Het totaal aantal doden is hiermee op 828 gekomen. Ruim 93 procent van hen was ouder dan 65.
Dat hebben de gezondheidsautoriteiten bekendgemaakt. Er zijn 560 nieuwe patiënten in de ziekenhuizen opgenomen, waar nu 4.995 mensen liggen, van wie 1.088 op de intensive care. Een recordaantal sinds de uitbraak mocht het ziekenhuis ook verlaten, 436 personen, zei viroloog Steven Van Gucht. In totaal zijn 1.696 coronapatiënten genezen verklaard.
Volgens Van Gucht komen er "verontrustende" berichten binnen van huisartsen die zeggen dat mensen bang zijn zich te laten onderzoeken door hun arts of in het ziekenhuis. "Onze huisartsen en ziekenhuizen hebben zich zo georganiseerd dat zij op een veilige manier iedereen kunnen onderzoeken." Hij drukte de Belgen op het hart niet na te laten de dokter te bellen als ze ziek zijn, ook wanneer ze klachten hebben die niet corona gerelateerd zijn.
Meer uit Buitenland
WINDSOR (ANP) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
16 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
29 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Venezolaanse parlement heeft een langverwachte amnestiewet goedgekeurd die ervoor zou kunnen zorgen dat honderden politieke gevangenen vrijkomen. Aan de wet zijn echter uitzonderingen toegevoegd, waardoor veel gevangenen waarschijnlijk blijven vastzitten.
29 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Eric Dane, vooral bekend van de series Grey's Anatomy en Euphoria, is op 53-jarige leeftijd overleden. "Met pijn in ons hart delen we dat Eric Dane donderdagmiddag is overleden na een moedige strijd tegen ALS", aldus zijn familie in een verklaring aan de BBC en andere media.
58 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
1 uur geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
2 uur geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
2 uur geleden