België meent piek derde golf achter de rug te hebben
BRUSSEL (ANP) - België heeft de piek van de derde golf van de corona-epidemie waarschijnlijk achter de rug. Het virus wordt de laatste dagen bij minder mensen vastgesteld, zegt het Belgische coronacrisiscentrum.
"We lijken een nieuw kantelpunt in de epidemie bereikt te hebben", aldus viroloog Steven Van Gucht van het crisiscentrum. Dat is net op tijd. Binnenkort liggen ruim achthonderd of "mogelijk zelfs negenhonderd" coronapatiënten op de intensive cares van de ziekenhuizen en de situatie is er nu al zwaar.
Het virus greep de afgelopen tijd weer zo om zich heen dat België vorige week weer verder op slot ging. Kappers moesten dicht, shoppen kan alleen nog op afspraak en scholen kregen een week eerder paasvakantie.
Maar de verspreiding van het virus neemt inmiddels weer in kracht af. Het aantal patiënten dat in het ziekenhuis wordt opgenomen groeit volgens Van Gucht nog nauwelijks en bovendien steeds trager. "Ze zullen vermoedelijk nog een paar dagen doorstijgen vooraleer hopelijk ook hier een piek bereikt wordt."
Het virus is in sommige provincies zozeer in kracht afgenomen dat mensen het virus er aan minder dan één ander doorgeven. Dat betekent dat de epidemie steeds kleiner wordt.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
12 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
13 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
13 uur geleden