België meent piek derde golf achter de rug te hebben
BRUSSEL (ANP) - België heeft de piek van de derde golf van de corona-epidemie waarschijnlijk achter de rug. Het virus wordt de laatste dagen bij minder mensen vastgesteld, zegt het Belgische coronacrisiscentrum.
"We lijken een nieuw kantelpunt in de epidemie bereikt te hebben", aldus viroloog Steven Van Gucht van het crisiscentrum. Dat is net op tijd. Binnenkort liggen ruim achthonderd of "mogelijk zelfs negenhonderd" coronapatiënten op de intensive cares van de ziekenhuizen en de situatie is er nu al zwaar.
Het virus greep de afgelopen tijd weer zo om zich heen dat België vorige week weer verder op slot ging. Kappers moesten dicht, shoppen kan alleen nog op afspraak en scholen kregen een week eerder paasvakantie.
Maar de verspreiding van het virus neemt inmiddels weer in kracht af. Het aantal patiënten dat in het ziekenhuis wordt opgenomen groeit volgens Van Gucht nog nauwelijks en bovendien steeds trager. "Ze zullen vermoedelijk nog een paar dagen doorstijgen vooraleer hopelijk ook hier een piek bereikt wordt."
Het virus is in sommige provincies zozeer in kracht afgenomen dat mensen het virus er aan minder dan één ander doorgeven. Dat betekent dat de epidemie steeds kleiner wordt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
3 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
4 uur geleden