België krijgt Britse militaire hulp na drone-incidenten
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk komt NAVO-bondgenoot België te hulp na herhaaldelijke drone-incidenten in het Belgische luchtruim. De Britse omroep BBC bericht dat Britse militairen en materieel naar België gaan om de verdediging daar te versterken.
De Britse topmilitair Richard Knighton zei tegen de BBC dat België deze week om hulp heeft gevraagd. Het land is opgeschrikt door incidenten op meerdere plekken. Zo zijn drones waargenomen bij luchthavens en militaire bases.
Er bestaat nog onduidelijkheid over wie de drones aanstuurt. Naast België hebben ook andere Europese landen hinder ondervonden van incidenten met onbekende drones. Die onbemande vliegtuigjes kunnen bijvoorbeeld het vliegverkeer hinderen.
Anti-droneteam
De Belgische minister van Defensie Theo Francken heeft op X zijn dank uitgesproken voor de Britse hulp. "Dankbaar voor onze Britse vrienden voor hun snelle steun en solidariteit. De inzet van een anti-droneteam uit het VK versterkt onze collectieve veiligheid en toont onze eenheid in het tegengaan van hybride dreigingen", schrijft hij.
BBC schrijft niet waar de Britse hulp aan België precies uit bestaat en om hoeveel manschappen het gaat.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De opkomst bij de Israëlische parlementsverkiezingen is uitgekomen op 77,7 procent, de hoogste sinds 1999. Dat maakte de kiescommissie bekend nadat de stembussen dinsdagavond werden gesloten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
6 uur geleden