België komt met zege op Wales naar Amsterdam voor duel met Oranje
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetballers hebben hun kleine kans op een plek in de finaleronde van de Nations League overeind gehouden met een zege op Wales. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez versloeg Wales in het Koning Boudewijnstadion in Brussel met 2-1. Kevin De Bruyne en Michy Batshuayi maakten in de eerste helft de Belgische doelpunten.
De 'Rode Duivels' kwamen door de zege op 10 punten, 3 punten minder dan Oranje. Beide ploegen treffen elkaar zondag in de laatste groepswedstrijd in Amsterdam. Het Nederlands elftal heeft aan een gelijkspel genoeg om zich te verzekeren van de Final Four van de Nations League. Bij winst van België en een gelijk puntentotaal geven de onderlinge resultaten de doorslag. Oranje zegevierde enkele maanden geleden in Brussel met 4-1.
De Bruyne opende in de 10e minuut de score op aangeven van Batshuayi, in de 37e minuut waren de rollen omgedraaid. De spits van Fenerbahçe tikte de bal binnen na een voorzet van de spelmaker van Manchester City. Kort na rust kwam Wales terug in de wedstrijd via een rake kopbal van Kieffer Moore. De ingevallen Gareth Bale was nog dicht bij de 2-2. De scheidsrechter gaf België in de slotfase een strafschop voor een vermeende overtreding op uitblinker De Bruyne, maar na het terugkijken van de tv-beelden trok hij die beslissing in.
Bij België debuteerde de pas 18-jarige verdediger Zeno Debast van Anderlecht in de basis. De tiener vormde de defensie met de oud-Ajacieden Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, die beiden sinds dit seizoen weer in de Belgische competitie spelen.
Op het WK neemt België, de nummer 2 van de wereldranglijst, het op tegen Canada, Marokko en Kroatië.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
6 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
12 uur geleden