België komt met zege op Wales naar Amsterdam voor duel met Oranje
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetballers hebben hun kleine kans op een plek in de finaleronde van de Nations League overeind gehouden met een zege op Wales. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez versloeg Wales in het Koning Boudewijnstadion in Brussel met 2-1. Kevin De Bruyne en Michy Batshuayi maakten in de eerste helft de Belgische doelpunten.
De 'Rode Duivels' kwamen door de zege op 10 punten, 3 punten minder dan Oranje. Beide ploegen treffen elkaar zondag in de laatste groepswedstrijd in Amsterdam. Het Nederlands elftal heeft aan een gelijkspel genoeg om zich te verzekeren van de Final Four van de Nations League. Bij winst van België en een gelijk puntentotaal geven de onderlinge resultaten de doorslag. Oranje zegevierde enkele maanden geleden in Brussel met 4-1.
De Bruyne opende in de 10e minuut de score op aangeven van Batshuayi, in de 37e minuut waren de rollen omgedraaid. De spits van Fenerbahçe tikte de bal binnen na een voorzet van de spelmaker van Manchester City. Kort na rust kwam Wales terug in de wedstrijd via een rake kopbal van Kieffer Moore. De ingevallen Gareth Bale was nog dicht bij de 2-2. De scheidsrechter gaf België in de slotfase een strafschop voor een vermeende overtreding op uitblinker De Bruyne, maar na het terugkijken van de tv-beelden trok hij die beslissing in.
Bij België debuteerde de pas 18-jarige verdediger Zeno Debast van Anderlecht in de basis. De tiener vormde de defensie met de oud-Ajacieden Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, die beiden sinds dit seizoen weer in de Belgische competitie spelen.
Op het WK neemt België, de nummer 2 van de wereldranglijst, het op tegen Canada, Marokko en Kroatië.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
46 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
3 uur geleden