Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België in oefenduel niet langs Ierland: 2-2

België in oefenduel niet langs Ierland: 2-2

DUBLIN (ANP) - De nationale voetbalploeg van België is in een oefeninterland in Dublin tegen Ierland niet verder gekomen dan 2-2. De Ier Alan Brown kopte vijf minuten voor tijd de gelijkmaker binnen.

België trad in Dublin aan zonder spelers die meer dan vijftig interlands achter hun naam hebben staan, zoals Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Bondscoach Roberto Martínez had ervoor gekozen de twee oefenduels - de Belgen spelen dinsdag tegen Burkino Faso - te benutten om wat andere spelers te testen. De Spaanse coach gaf daarmee ook aan de nummer 1-positie op de wereldranglijst niet heilig te vinden.

Alleen bij een overwinning zou België zich na een serie mindere resultaten aan kop handhaven. Nu zal Brazilië de eerste plaats op de FIFA-ranking overnemen. België leidde de ranglijst sinds 20 september 2018.

Gelijkmaker door Brown

Al na 12 minuten zette Michy Batshuayi met een schot vanaf de linkerkant de Belgen op voorsprong. In de 35e minuut was het gelijk na een doeltreffende omhaal van de geboren Nigeriaan Chiedozie Ogbene. De bal werd nog licht beroerd door verdediger Jason Denayer.

Na een klein uur namen de Belgen opnieuw de leiding. Hans Vanaken kopte raak uit een hoekschop van Thorgan Hazard. Martínez wisselde volop en liet Orel Mangala (VfB Stuttgart) debuteren. Kort voor tijd volgde de gelijkmaker toen Brown met een kopbal, na een voorzet van Ogbene, doelman Simon Mignolet passeerde.

Meer uit Voetbal

Schuurs na treffer bij rentree: het was alsof ik in een droom zat

ZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.

7 uur geleden
Chery en 'herintreder' Schuurs bezorgen NEC zege bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - NEC heeft bij PEC Zwolle de tweede zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Dick Schreuder won met 3-1, mede door een treffer van Perr Schuurs, die na bijna drie jaar blessureleed zijn rentree op het voetbalveld maakte.

7 uur geleden
AZ blijft foutloos in Eredivisie na thuiszege op Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdagavond ook de vierde wedstrijd van het Eredivisieseizoen gewonnen. In eigen huis werd Go Ahead Eagles met 5-2 verslagen. AZ heeft de maximale 12 punten uit vier wedstrijden en zal ook na de vierde speelronde koploper blijven in de competitie.

9 uur geleden
Tottenham Hotspur in tweede duel onderuit tegen Newcastle United

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft ook zijn tweede wedstrijd dit seizoen in de Premier League verloren. In eigen huis ging de ploeg van trainer Roberto De Zerbi met 2-0 onderuit tegen Newcastle United.

10 uur geleden
Excelsior wint Rotterdamse derby van Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft de Rotterdamse derby met Sparta gewonnen. De ploeg van coach Ruben den Uil versloeg de stadgenoot in eigen huis met 2-1.

11 uur geleden
Liverpool verliest ook punten in tweede competitieduel met Forest

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Andoni Iraola is het nieuwe seizoen in de Premier League slecht begonnen met Liverpool. De opvolger van Arne Slot verspeelde met zijn nieuwe club ook punten tegen Nottingham Forest op Anfield (2-2).

14 uur geleden
Bayern München begint met overtuigende zege aan Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.

1 dag geleden