Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België in oefenduel niet langs Ierland: 2-2

België in oefenduel niet langs Ierland: 2-2

DUBLIN (ANP) - De nationale voetbalploeg van België is in een oefeninterland in Dublin tegen Ierland niet verder gekomen dan 2-2. De Ier Alan Brown kopte vijf minuten voor tijd de gelijkmaker binnen.

België trad in Dublin aan zonder spelers die meer dan vijftig interlands achter hun naam hebben staan, zoals Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Bondscoach Roberto Martínez had ervoor gekozen de twee oefenduels - de Belgen spelen dinsdag tegen Burkino Faso - te benutten om wat andere spelers te testen. De Spaanse coach gaf daarmee ook aan de nummer 1-positie op de wereldranglijst niet heilig te vinden.

Alleen bij een overwinning zou België zich na een serie mindere resultaten aan kop handhaven. Nu zal Brazilië de eerste plaats op de FIFA-ranking overnemen. België leidde de ranglijst sinds 20 september 2018.

Gelijkmaker door Brown

Al na 12 minuten zette Michy Batshuayi met een schot vanaf de linkerkant de Belgen op voorsprong. In de 35e minuut was het gelijk na een doeltreffende omhaal van de geboren Nigeriaan Chiedozie Ogbene. De bal werd nog licht beroerd door verdediger Jason Denayer.

Na een klein uur namen de Belgen opnieuw de leiding. Hans Vanaken kopte raak uit een hoekschop van Thorgan Hazard. Martínez wisselde volop en liet Orel Mangala (VfB Stuttgart) debuteren. Kort voor tijd volgde de gelijkmaker toen Brown met een kopbal, na een voorzet van Ogbene, doelman Simon Mignolet passeerde.

Meer uit Voetbal

Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

10 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

10 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

12 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

12 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

12 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

13 uur geleden
Feyenoord-doelman Andreev maakt seizoen af bij Lech Poznan

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.

13 uur geleden