België in oefenduel niet langs Ierland: 2-2
DUBLIN (ANP) - De nationale voetbalploeg van België is in een oefeninterland in Dublin tegen Ierland niet verder gekomen dan 2-2. De Ier Alan Brown kopte vijf minuten voor tijd de gelijkmaker binnen.
België trad in Dublin aan zonder spelers die meer dan vijftig interlands achter hun naam hebben staan, zoals Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Bondscoach Roberto Martínez had ervoor gekozen de twee oefenduels - de Belgen spelen dinsdag tegen Burkino Faso - te benutten om wat andere spelers te testen. De Spaanse coach gaf daarmee ook aan de nummer 1-positie op de wereldranglijst niet heilig te vinden.
Alleen bij een overwinning zou België zich na een serie mindere resultaten aan kop handhaven. Nu zal Brazilië de eerste plaats op de FIFA-ranking overnemen. België leidde de ranglijst sinds 20 september 2018.
Gelijkmaker door Brown
Al na 12 minuten zette Michy Batshuayi met een schot vanaf de linkerkant de Belgen op voorsprong. In de 35e minuut was het gelijk na een doeltreffende omhaal van de geboren Nigeriaan Chiedozie Ogbene. De bal werd nog licht beroerd door verdediger Jason Denayer.
Na een klein uur namen de Belgen opnieuw de leiding. Hans Vanaken kopte raak uit een hoekschop van Thorgan Hazard. Martínez wisselde volop en liet Orel Mangala (VfB Stuttgart) debuteren. Kort voor tijd volgde de gelijkmaker toen Brown met een kopbal, na een voorzet van Ogbene, doelman Simon Mignolet passeerde.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
18 uur geleden