Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België in oefenduel niet langs Ierland: 2-2

België in oefenduel niet langs Ierland: 2-2

DUBLIN (ANP) - De nationale voetbalploeg van België is in een oefeninterland in Dublin tegen Ierland niet verder gekomen dan 2-2. De Ier Alan Brown kopte vijf minuten voor tijd de gelijkmaker binnen.

België trad in Dublin aan zonder spelers die meer dan vijftig interlands achter hun naam hebben staan, zoals Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Bondscoach Roberto Martínez had ervoor gekozen de twee oefenduels - de Belgen spelen dinsdag tegen Burkino Faso - te benutten om wat andere spelers te testen. De Spaanse coach gaf daarmee ook aan de nummer 1-positie op de wereldranglijst niet heilig te vinden.

Alleen bij een overwinning zou België zich na een serie mindere resultaten aan kop handhaven. Nu zal Brazilië de eerste plaats op de FIFA-ranking overnemen. België leidde de ranglijst sinds 20 september 2018.

Gelijkmaker door Brown

Al na 12 minuten zette Michy Batshuayi met een schot vanaf de linkerkant de Belgen op voorsprong. In de 35e minuut was het gelijk na een doeltreffende omhaal van de geboren Nigeriaan Chiedozie Ogbene. De bal werd nog licht beroerd door verdediger Jason Denayer.

Na een klein uur namen de Belgen opnieuw de leiding. Hans Vanaken kopte raak uit een hoekschop van Thorgan Hazard. Martínez wisselde volop en liet Orel Mangala (VfB Stuttgart) debuteren. Kort voor tijd volgde de gelijkmaker toen Brown met een kopbal, na een voorzet van Ogbene, doelman Simon Mignolet passeerde.

Meer uit Voetbal

Curaçao debuteert op WK met forse nederlaag tegen Duitsland

HOUSTON (ANP) - Curaçao heeft zijn eerste wedstrijd ooit op een WK voetbal met 7-1 verloren van Duitsland. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat werd in het met 68.000 toeschouwers gevulde Houston Stadium gesteund door duizenden fans.

28 minuten geleden
Japan begint met Feyenoorders Ueda en Watanabe tegen Oranje 

ARLINGTON (ANP) - Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe beginnen met Japan aan de eerste wedstrijd tegen het Nederlands elftal op het WK voetbal. De spits en verdediger van Feyenoord staan om 22.00 uur aan de aftrap in het Dallas Stadium.

35 minuten geleden
Bondscoach Koeman houdt vast aan Malen in openingsduel met Japan

ARLINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Japan met Donyell Malen in het basiselftal. De 27-jarige aanvaller van AS Roma krijgt in de punt van de aanval de voorkeur boven Memphis Depay, die in het Dallas Stadium in Arlington op de reservebank zit.

40 minuten geleden
Comenencia maakt eerste doelpunt voor Curaçao op WK

HOUSTON (ANP) - Livano Comenencia heeft het eerste doelpunt ooit voor Curaçao op het WK gemaakt. Hij bracht in de 21e minuut de gelijkmaker (1-1) op zijn naam in de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. De Duitsers kwamen eerder via Felix Nmecha op voorsprong.

1 uur geleden
FIFA: geweigerde Somalische WK-arbiter krijgt volledig uitbetaald

NEW YORK (ANP/DPA) - De Somalische scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan wordt door de FIFA volledig uitbetaald, ondanks dat hij op het WK voetbal geen enkele wedstrijd zal fluiten. Dat heeft een woordvoerder van de mondiale voetbalbond bevestigd aan persbureau dpa, na eerdere berichtgeving van de BBC.

2 uur geleden
Curaçao met broers Bacuna op middenveld, Neuer in doel Duitsland

HOUSTON (ANP) - Curaçao begint met de broers Leandro Bacuna (34) en Juninho Bacuna (28) op het middenveld aan de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Duitsland. Bondscoach Dick Advocaat (78) begint in het Houston Stadium als oudste bondscoach aan het eerste mondiale eindtoernooi van Curaçao.

3 uur geleden
Volleyballers winnen in European League ook van Slowakije

DOETINCHEM (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben ook de vierde wedstrijd in de European League gewonnen. In de SaZa Topsporthal Achterhoek in Doetinchem werd Slowakije met 3-0 in sets verslagen: 26-24 25-20 25-18. De ploeg van bondscoach Joel Banks rekende vrijdag in eigen huis al simpel af met Georgië.

3 uur geleden