Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België houdt vaccins AstraZeneca tot twee weken vast

België houdt vaccins AstraZeneca tot twee weken vast

BRUSSEL (ANP) - België houdt de coronavaccins van AstraZeneca die het ontvangt tot twee weken op de plank. Door de onvoorspelbaarheid van de leveringen door de vaccinfabrikant durven de Belgische autoriteiten mensen pas uit te nodigen zodra de vaccins binnen zijn, en daardoor wordt tijd verloren.

België besloot eerder juist vaccins zo snel mogelijk te verspreiden en te gebruiken. Omdat AstraZeneca de afgelopen weken tegenslag na tegenslag meldde, en volgens de Europese Commissie bovendien niet helder is over de planning en de manier waarop het bedrijf die denkt waar te maken, is België daarvan teruggekomen. "We hebben een zekere voorzichtigheid ingebouwd", zegt projectleider van de vaccinatiecampagne Dirk Ramaekers op de Belgische nieuwszender Radio 1.

De landen van de Europese Unie hebben pas een vijfde van de ontvangen vaccins van AstraZeneca toegediend, schreef de Britse krant The Guardian donderdag. De krant legt een verband met het slechte imago van het vaccin, waarover zelfs de Franse president Macron aanvankelijk twijfel zaaide. Het leek eerst minder goed te werken dan andere goedgekeurde vaccins. Sommige landen gebruiken het niet bij ouderen, omdat niet zou zijn bewezen dat zij er baat bij hebben. Inmiddels lijkt het echter uitstekend te voldoen.

Uitnodiging

België heeft inmiddels iets meer dan 200.000 vaccins van AstraZeneca ontvangen. Daarvan is pas een derde toegediend. Maar die liggen er nog niet zo lang, verzekert Ramaekers.

De vaccins die Pfizer en Moderna leveren, worden wel zo snel mogelijk gebruikt. Mensen krijgen al een uitnodiging voor de prik daadwerkelijk klaarligt. Op de aanvoer van deze twee vaccinmakers zegt de voorman van de Belgische inentingscampagne wel te kunnen rekenen.

Meer uit Buitenland

Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

19 minuten geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

1 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

2 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

2 uur geleden
Bronnen: Pakistan stuurt meer militaire steun naar Saudi-Arabië

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan stuurt meer militaire hulp naar Saudi-Arabië nu het conflict in Jemen escaleert. Dat zeggen bronnen in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad tegen persbureau DPA.

2 uur geleden
Polen na ruzie nu toch bij raketafweercoalitie Oekraïne

KYIV (ANP) - Polen gaat alsnog meedoen aan het verbond van landen dat met Oekraïne werkt aan een verdediging tegen ballistische raketten. Dat Polen niet meteen aansloot, berust op "een misverstand", zei premier Donald Tusk volgens Poolse media op een top van Oost-Europese leiders in Oekraïne.

2 uur geleden
Poetin brengt stem uit in Russische parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag zijn stem uitgebracht in de parlementsverkiezingen. Kremlin-gezinde partijen houden naar verwachting hun dominantie in de Doema, zoals het parlement wordt genoemd.

2 uur geleden